Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin HÜ Özel Yetenek Sınavları Başladı

HÜ Özel Yetenek Sınavları Başladı

Harran üniversitesine özel yetenekle girmek isteyen öğrencilerin sınavları başladı.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2012 Çarşamba 12:05
HÜ Özel Yetenek Sınavları Başladı


Resim İş, Müzik ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü özel yetenek sınavları Üniversitenin Osmanbey yerleşkelerindeki salonlarda başladı.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü, Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği ve Resim İş Öğretmenliği Bölümüne girmek isteyen yetenekli gençler zorlu sınavlardan geçiyorlar.
Bu yıl Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna 15 bayan,25 erkek olmak üzere toplam: 40, Müzik Öğretmenliği Bölümüne 40, Resim İş Öğretmeliği bölümüne 40 öğrencinin alınacağı özel yetenek sınavları, üniversitenin Osmanbey Yerleşkesi stadyumunda ve Fen-Edebiyat Fakültesi anfilerinde yapılıyor.
Bu yıl ilk kez üniversite stadyumunda başlayan Beden Eğitimi sınavına 103 bayan 483 erkek aday başvurdu. Yaklaşık 40 Üniversite personelinin görev aldığı sınavı üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr Atilla Gür koordine ediyor.


FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ!..

Koşu ve Parkur  olmak üzere iki aşamalı yapılan bu sınavın 2. aşamasında 45 Bayan 75 Erkek yarışacak.
Yapılan sınavları yerinde inceleyen Harran üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu konu ile alakalı yaptığı açıklamada: sınavların büyük bir itina ile geçtiğini, her yıl olduğu gibi bu yılda özellikle beden eğitimi spor bölümü sınavların izleyenlere açık olduğunu her öğrencinin yapmış olduğu dereceyi gördüğünü ifade ederek, sınavların tamamının kayıt altına alındığını, adayların tüm hesaplamaları ve yaptıkları dereceleri, aldıkları puanlar dijital ekranla adaylara anında gösterildiği söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa bir değerini yetirdi! Abdullah Balak öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com