Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye HSYK'dan Deniz Feneri savcılarına inceleme

HSYK'dan Deniz Feneri savcılarına inceleme

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2011 Cuma 22:32
HSYK'dan Deniz Feneri savcılarına inceleme

Hakimler ve Savcılar Tüksek Kurulu, (HSYK), Almanya'daki "Deniz Feneri e.V." bağlantılı soruşturmayı yürüten savcılar hakkında 2 müfettiş görevlendirdi.     

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3. Dairesi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Almanya'daki "Deniz Feneri e.V." bağlantılı soruşturma kapsamında tutuklanan Zahid Akman ve Zekeriya Karaman'ın avukatının soruşturmayı yürüten savcılar hakkında yaptıkları şikayet üzerine konuyla ilgili 2 müfettiş görevlendirdi.

Alınan bilgiye göre, Akman ve Karaman'ın avukatı "Savcıların mahkeme kararında tahrifat yaptıkları" gerekçesiyle şikayette bulunmuştu.

Şikayeti görüşen HSYK 3. Dairesi, konuyla ilgili 2 müfettiş görevlendirdi. Müfettişlerin bu sabah saatlerinden itibaren Ankara Adliyesine gelerek soruşturmaya ait dosyaları inceledikleri öğrenildi.

'ŞİKE'YE DE MÜFETTİŞ

Öte yandan, HSYK tarafından görevlendirilen iki müfettişin, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma dosyalarını da incelediği öğrenildi.

Bugün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelen müfettişlerin, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından yürütülen futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma dosyalarını incelemeye başladığı ve dosyadaki belgelerin araştırıldığı kaydedildi.

Müfettişlerin adliyede olması ve belgeleri incelemesi nedeniyle soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve kulüp yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun avukatlarının adliyede, Türkiye Futbol Federasyonuna da gönderilen belge ve klasörleri inceleyemediği ifade edildi.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Aziz Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu oyuncu İbrahim Akın ve eski futbolcu Ümit Karan'ın avukatları, soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk'i, ''hukuka aykırı hareket ettiği'' iddiasıyla HSYK ve Adalet Bakanlığına şikayet etmişti.

Avukatların şikayeti üzerine HSYK'nın, soruşturma belgelerinin incelenmesi ve gerektiğinde savcı Berk'in ifadesinin alınması için iki müfettiş görevlendirdiği kaydedildi.

MİT GÖREVLİSİ ADLİYEDE

Bu arada, bir MİT görevlisinin, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında savcılıkta bilgisine başvuruldu.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelen ve Çırağan Caddesi üzerindeki kapıdan adliyeye giriş yapan MİT görevlisi, soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk ile yaklaşık yarım saat görüştü. MİT görevlisi, savcılıkta bilgisine başvurulmasının ardından adliyeden ayrıldı.

MİT görevlisinin, soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yaptığı bir telefon konuşmasının takibe takılması sonucu bilgisine başvurulduğu öğrenildi.

dünya bülteni

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com