Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HSYK'da görev dağılımı belli oldu

HSYK'da görev dağılımı belli oldu

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nda (HSYK) yapılan yeni görev dağılımında, daire başkanlarının tamamı Yargıda Birlik Platformu (YBP) adaylarından oluştu.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2014 Çarşamba 08:58
HSYK'da görev dağılımı belli oldu

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nda (HSYK) yapılan yeni görev dağılımında, daire başkanlarının tamamı Yargıda Birlik Platformu (YBP) adaylarından oluştu.

Görev dağılımında, Adli yargıdan en çok oyu alarak HSYK’ya seçilen Metin Yandırmaz HSYK Başkanvekilliği ve Üçüncü Daire Başkanlığı’na getirilirken, Birinci Daire Başkanlığına İdari yargıdan Halil Koç, İkinci Daire Başkanlığı’na da, HSYK müfettişiyken üye olan Mehmet Yılmaz getirildi.

HSYK’da hakim savcıların kararname, atama ve terfi işlemlerine bakan birinci dairede, Halil Koç (Başkan), Kenan İpek (müsteşar), Yakup Ata, Mehmet Durgun, Rasim Aytin, Ömür Topaç ve  İsa Çelik görevlendirildi.

Hâkim ve savcılar hakkındaki soruşturmalara karar veren ikinci daireye Mehmet Yılmaz (Başkan), Taci Bayhan, Hayriye Şirin Ünsel, Mustafa Kemal Özçelik, Muharrem Özkaya, Ramazan Kaya, Mahmut Şen seçildi.

Şikâyet, inceleme ve mesleğe kabule bakan üçüncü daire ise, Metin Yandırmaz (Başkan), Şaban Işık, Ömer Kerkez, Kerim Tosun, Aysel Demirel, Ahmet Berberoğlu, Turgay Ateş’ten oluştu.

Konu ile ilgili  açıklamada bulunan HSYK Başkanı ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Sayın Cumhurbaşkanımızın atamaları da, Anayasa ve yasalar çerçevesinde yapılmış atamalardır. Hiç kimse bu atamaların Anayasa ve yasaya aykırı olduğunu iddia edemez. Kurulun üye yapısı içerisinde gönül arzu ediyordu ki kürsüden, Yargıtay, Danıştay, Adalet Akademisi’nden yapılan seçimlerde, kadın üyeler çoğunlukta olsun. Ancak seçimlerde böyle bir sonuç ortaya çıkmadı. Sayın Cumhurbaşkanımız da, öyle zannediyorum ki buradaki kadın eksikliğini görerek, iki kadın üye atamıştır. Bunların tamamı yasal, meşru ve doğru atamalardır.” diye konuştu. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Referandum'da ‘Evet’ rekoru beklenen iller belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com