Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya HSYK seçimlerinde oy kullanma işlemi sona erdi

HSYK seçimlerinde oy kullanma işlemi sona erdi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 10 asıl 6 yedek üyesinin belirleneceği seçimde oy verme işlemi sona erdi.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2014 Pazar 18:04
HSYK seçimlerinde oy kullanma işlemi sona erdi

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 10 asıl ve 6 yedek üyesini belirlemek için yapılan seçimlerde oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle sona erdi. Açılan sandıklarda oy sayım işlemlerine başladı.

Bu gün yapılan seçimde adli yargıdan 45, idari yargıdan da 16 aday yarıştı. 12 bin 520 adli, bin 474'ü idari yargıdan olmak üzere toplam 13 bin 994 hâkim ve savcı oy kullandı.

Seçimde, en çok oy alan adaylar sırasıyla asıl ve yedek üye seçilmiş olacak. Oylarda eşitlik halinde YSK, kura çekerek sıralamayı tespit edecek.

Seçimde adli yargıdan 7 asıl, 4 yedek üye, idari yargıdan da 3 asıl 2 yedek üye belirlenecek. Seçilecek olan üyeler 4 yıl görev yapacak.

İl seçim kurulları, oy kullanacak yargı mensupları için hâkim ve savcı sayısına göre, kamu görevlileri arasından seçilen bir başkan, dört asıl ve iki yedek üyeden oluşan sandık kurulları oluşturdu.


 

Hâkim ve savcılar, sandık ve il seçim kurullarında oyların sayım, döküm ve seçim tutanaklarının birleştirilmesi çalışmalarını izleyebilecek, sonuç tutanaklarından örnek alabilecek.

Seçimler, YSK'nın yönetim ve denetiminde yapıldı. Sonuçlar kesinleştiğinde ise seçilmiş olanlara YSK Başkanı tarafından mazbata verilecek. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com