Advert
Advert
Advert

HRÜ’de Türkiye’nin Tarımına Yön Verecek Yeni Mühendisler Mezun Oldu

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi, mezun olan öğrencilerine coşkulu bir mezuniyet töreni düzenledi. Osmanbey Yerleşkesi Spor Salonunda gerçekleştirilen törene, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Aydemir, Dekanlar, Öğretim Elemanları, mezun olacak öğrenciler ve aileleri katıldı.

HRÜ’de Türkiye’nin Tarımına Yön Verecek Yeni Mühendisler Mezun Oldu
HRÜ’de Türkiye’nin Tarımına Yön Verecek Yeni Mühendisler Mezun OlduTörende, Ziraat Fakültesini başarı ile bitirip, dereceye girenlere başarı belgeleri ve plaketleri verildi.
SİZLER TARIMIMIZA YÖN VERECEK GELECEĞİMİZSİNİZ
Tören öncesi konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “ Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin herkes yemek yemek zorunda, yemeğin yolu da ziraattan geçiyor. Sizler tarımımıza yön verecek geleceğimizsiniz. Ailelerimiz emek ve zorluklarla sizleri yetiştirip buralara gönderdi, sizlerde karşılığında okulunuzu güzel bir şekilde bitirip, diplomanızı alacaksınız. Yolunuz açık olsun, ne zaman ihtiyaç duyarsanız biz sizinleyiz ve her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.
KAPIMIZ HER ZAMAN SİZLERE AÇIK
Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Aydemir ise; “Dört yıl çok hızlı geçti bunu arkaya bakınca anlıyoruz. Asıl hayat şimdi başlıyor, burada hayatınızın önünü açacak olan bilgilerle donandınız. Biz tüm hocalar olarak elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz. Bu konuda eksiklerimiz, kusurlarımız olmuşsa da affınıza sığınıyoruz. Bundan sonra bir birey olarak toplumda kendinizi ispat edeceğiniz, mesuliyet alacağınız bir hayat var önünüzde. Harran Üniversitesi olarak kapımız her zaman sizlere açık, bunu sizden önceki öğrencilerimize de söyledik. Bunun sözde olmadığını kendilerinden öğrenebilirsiniz, biz her zaman sizin destekçiniz olacağız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.
Tören, öğrencilerin davul zurna eşliğinde eğlenmesi, kep atma ve havai fişek gösterileri ile son buldu.

harran üniversitesi ziraat fakültesi urfa haber news şanlıurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı