Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim HRÜ Sosyal Bilimlerde, ‘Bir Tutam Mutfak’ Söyleşisi

HRÜ Sosyal Bilimlerde, ‘Bir Tutam Mutfak’ Söyleşisi

ŞANLIURFA/ Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü tarafından “Bir Tutam Mutfak, Bir Tutam Hayat” isimli söyleşi gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2017 Perşembe 15:48
HRÜ Sosyal Bilimlerde, ‘Bir Tutam Mutfak’ Söyleşisi


Üniversitenin Eyyübiye Yerleşkesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda gerçekleşen söyleşiyi,
‘Bir Aşçının Dünlüğü’ ile ünlenen Big Chef’s Murat Aslan gerçekleştirdi.

Söyleşi öncesi söz alan Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş; “Şanlıurfa yemek kültürü açısında büyük bir potansiyele ve zengin bir kültüre sahiptir. 12 bin yıllık kadim bir şehir olan Şanlıurfa’da bir çok medeniyetin izleri mevcuttur. Her medeniyetin yemek kültürünü mutfağımızda görüyoruz. Günümüzde bu zenginlik yeterince tanıtılmamıştır. Neden gastronomi dediğimizde Gaziantep, Bolu, Aydın akla gelir. Neden Şanlıurfa akla gelmesin. Aslında ilk akla gelen zengin mutfak kültürüne sahip olan ilin Şanlıurfa olması lazım. Bu tür programlar bu zengin mutfağın tanıtımına katkı sağlayacaktır” dedi.
Daha sonra söyleşi programının sponsorluğunu üstlenen İnoksan Kurumsal iletişim lideri Oya Ataeli ise kurumu tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.
Açılış konuşmalarının ardından söyleşiye geçildi. Söyleşide konuşan Murat Aslan, öğrencilere neden ve nasıl aşçı olduğunu anlattı.
Salonu dolduran öğrencilere aşçılığın önemini anlattan Aslan; “Bugünlerin kıymetini bilin. Bizim ilk başladığımız yıllarda şimdiki imkanlar yoktu. Sizin iyi bir aşçı olmanız için bugün yeteri kadar imkan var. Hatta daha fazlasına sahipsiniz. Yeter ki bu durumu lehinize çevirecek derecede çaba sarfedin. İşinizde hem kalite hem de lezzeti bir arada yakalamak için titizlikle çalışın. Yaptığınız yemeği yalnızca bir ürün olarak değil, kültürel değerleriyle de en özel ve başarılı şekilde kullanan aşçılardan olmaya çalışın” diye konuştu.
Programa Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bürhan Akpunar, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Avcı, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Düzenlenen söyleşi programının sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bürhan Akpunar tarafından Murat Aslan’a plaket takdimi yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com