Advert
Advert
Advert

HRÜ Resim İş Ve Müzik Öğretmenliği Özel Yetenek Sınavları Başladı

Harran Üniversitesinde Resim İş ve Müzik Öğretmenliği bölümü özel yetenek sınavları başladı.

HRÜ Resim İş Ve Müzik Öğretmenliği Özel Yetenek Sınavları Başladı
HRÜ Resim İş Ve Müzik Öğretmenliği Özel Yetenek Sınavları Başladı admin


Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi Salonunda başlayan ve 89 kişinin müracaat ettiği Müzik Öğretmenliği sınavı ile 40 normal ikisi engelli olmak üzere 42 öğrenci alınacak.  Aynı yerleşkenin Eğitim Fakültesi sınıflarında yapılan Resim-İş Öğretmenliği sınavına ise 231 kişi müracaat etti. Bu bölüme de 40’ı normal 2’si engelli olmak üzere 42 öğrenci alınacak.
Cuma gününe kadar devam edecek olan sınavlar iki aşamalı bir şekilde yapılacak. Sınavlar ayrıca kamera sistemiyle ile kayıt altına alınıyor. 
Sınava giren tüm öğrencilere başarılar dileyen Harran Üniversitesi Rektör Vekili ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bürhan Akpunar;  “Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümüne iki anabilim dalı adı altında, özel yetenek sınavıyla öğrenci alıyoruz. Resim İş ve Müzik Öğretmenliği bölümü için iki aşamalı yetenek sınavı yapıyoruz.  Resim iş ve müzik öğretmenliğe bölümlerimize, ikisi engelli olmak üzere her bölüme 42 öğrenci alacağız. Tamamen şeffaf ölçütlerle belirlenmiş sınavımızın sonunda, değerlendirme usulleri sonunda hak eden öğrencilerimizi kabul edeceğiz. Bu yıl tüm kayıtlarımızı online olarak aldık. Sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar dilerim” diye konuştu. 
Resim-İş ve Müzik öğretmenliği sınavlarına katılan öğrencilere aileleri de eşlik ettiler. Çocukları sınavda ter dökerken aileleri de dışarıda çocuklarının başarılı olması için dua ettiler. 

 

harran özel yetenek sınavı resim iş sınavı muzil öğretmenliği sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle