Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim HRÜ Mühendislik Fakültesinde Tübitak Proje Destekleme Programı

HRÜ Mühendislik Fakültesinde Tübitak Proje Destekleme Programı

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde TÜBİTAK destekleme projeleri ile ilgili üç gün sürecek olan program başladı.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2016 Perşembe 16:51
HRÜ Mühendislik Fakültesinde Tübitak Proje Destekleme Programı

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, TÜBİTAK destekleme projeleri açılışında; “Stratejilerimiz var, çok güzel fikirlerimiz var, fikirlerimizi hayata dönüştürürken problemlerimiz var, bu proje kavramını geliştirmemiz lazım” dedi.

Proje yapan desteklerden faydalana bildiğine dikkat çeken Rektör Taşaltın; “Üniversitedeki hocalarda şöyle bir çekingenlik var, ilk etapta yapabilir miyiz endişesi oluşuyor. Sonra Proje ilerledikçe kapıların açıldığı fark ediliyor. Bizim batıdaki bir üniversiteden hiçbir eksiğimiz yok. Teknolojimiz birçok üniversiteden daha iyidir” diye konuştu.
Mühendislik Fakültesinde anfi salonunda başlayan programın açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Sarıışık; TÜBİTAK projeleri özellikle, Türkiye’de çok önemli bir yere sahip olan projeler ve akademik olarak bizim için vazgeçilmez yerleri olan projelerdir. Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olarak bu projeleri araştırıyoruz. Proje işi tutkudur, bir insanın vücuduna eğer bir virüs girerse her şeyde bir insan proje yapabilir duruma gelir, bu TÜBİTAK olur, bu Sentez olur” dedi.
Mühendislik Fakültesinde TÜBİTAK Proje Destekleme projesi için, Harran Üniversitesinden 16, farklı ilden yaklaşık 60 öğretim elemanı üç gün sürecek olan eğitimlere katılacak.
Yapılan etkinliğe, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Sarıışık, öğretim elemanları ve Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu yetkilileri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com