Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim HRÜ İlahiyat Fakültesi Bismillah Diyerek 2016-2017 Eğitim Yılına Başladı

HRÜ İlahiyat Fakültesi Bismillah Diyerek 2016-2017 Eğitim Yılına Başladı

Şanlıurfa’nın en önemli Fakültelerinden olan Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, düzenlediği Program ile 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına başladı.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2016 Salı 09:44
HRÜ İlahiyat Fakültesi Bismillah Diyerek 2016-2017 Eğitim Yılına Başladı


Osmanbey Kampüsü İlahiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen Akademik yıl açılış Töreni, okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.15 Temmuz Şehitleri'ne saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.
İlahiyat Fakültesi açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, bazı mesleklerin memur mantığıyla yürütülemeyeceğine dikkat çekti.
Taşaltın konuşmasında; “Siz Doktorluğu, Öğretmenliği ve İmamlığı para ile yapılan bir iş olarak göremezsiniz. Bunlar toplumun temel ihtiyacı ve hiçbir karşılık gözetmeden fedakarca yapılan işlerdir. Bu anlamda İlahiyat tüm bu manevi yönü konusunda toplumu bilgilendiren temel esastır.” dedi.
İlahiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Murat Akgündüz ise açılış konuşmasında ilahiyat fakültelerinin tarihçesinden bahsetti.
İlahiyat fakültesinin kökünün medreselere dayandığını dile getiren Prof. Dr. Akgündüz; “İlk İlahiyat Fakültesi'nin geçmişi Darülfünun’a dayanmaktadır. 1914 yılında tüm İstanbul medreseleri, “Daru’l-Hilafeti’l-Aliyye Medreseleri” adı altında bir tek medreseye dönüştürüldü. Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi (1988) kurulmuştur” dedi.
Pfor. Dr. Musa kazım Yılmaz’ın ilk dersi olan Fıkıh dersi ile program sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com