Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Hollanda'da İslam karşıtları cami işgal etti

Hollanda'da İslam karşıtları cami işgal etti

Hollanda'nın Dordrecht kentinde bulunan Al-Fath camisi, İslam karşıtı Pegida üyeleri tarafından işgal edilerek, duvarlarına hakaret içerikli afişler asıldı.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2015 Pazar 23:08
Hollanda'da İslam karşıtları cami işgal etti

Hollanda’nın Dordrecht kentinde  İslam karşıtı Pegida hareketi üyeleri Al-Fath camisi işgal ederek , ‘İslam’ı durdurun’ gibi sloganların bulunduğu bayrak ve afişleri duvarlarına astı.

Hollanda polisi,  39 kişiden oluşan  radikal aşırı sağcı İslam düşmanı grubu, yaptıkları işgal sırasında  okudukları Pegida marşı esnasında göz altına aldı.

Olay öncesi Belçikalı ırkçı siyasetçi Filip Dewinter’in İslam dinine nefret ve kin kusarak yaptığı konuşmada,  " Kur'an-ı Kerim dinsizleri  öldürmeyi ve katletmeyi öğreten bir militan el kitabıdır’’ demişti.

Dewinter daha önce de Müslümanlara karşı buna benzer tahriklerde bulunmuş,  Ceza ve adalet Savcısı tarafından  Dewinter hakkında, söz konusu ifadelerinden dolayı araştırma başlatılmıştı. 

Dewinter’in yaptığı İslami değerleri aşağılayıcı konuşmaları ve ayaklanma çağrıları, ülkede yaşayan Müslümanlar için  ciddi bir tehdit oluşturuyor.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com