Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Hobi bahçesinin en iyileri ödüllerini aldı

Hobi bahçesinin en iyileri ödüllerini aldı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından üniversite yerleşkesinde açılan hobi bahçelerindeki en güzel bahçeye sahip olan ilk 3 üretici ödüllendirildi.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 17:12
Hobi bahçesinin en iyileri ödüllerini aldı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi rektörlüğü tarafından kampus alanının Van Gölü kıyısında oluşturularak akademisyenlere tahsis edilen hobi bahçesinde iyi sebze ve meyveyi üreten üreticilerden ilk 3’ü ödüllendirildi.

YYܒdeki Hobi bahçesinde ürünlerin hasadı sahipleri tarafından toplanırken, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal,emek veren hak sahiplerini ödüllendirdi. Bu kapsamda bağ ve bahçe tutkunlarına teşvik amacıyla bahçeleri en iyi seçilen ilk 3 kişi için ödül töreni düzenlendi.

“İnsanlar boş zamanlarını hobi bahçesinde değerlendiriyor”
Rektör Battal, “Yapılan değerlendirme sonucunda Azime Balta birinci, Nevzat Şubaşı ikinci, İsmail Yıldız ve Sema Sancak ortaklığındaki bahçe ise üçüncü oldu. Bu sene çok olumlu tepkiler aldık. Özellikle şahsen buraları zaman zaman ziyaret ediyorum. Benim de hoşuma giden taraf insanların ailece buraya gelip burada günlerini geçirmesi ve burada adeta bir piknik havası içerisinde, bir ev ortamı içerisinde hayatlarını ve boş zamanlarını değerlendirmeleridir. Bu yıl bu sistemimizin çok daha dikkat çektiğini görünce inşallah önümüzdeki yıllarda arkadaşlar bunun üzerinde çalışmak suretiyle burayı daha sistemik ve düzenli hale getirecekler. Burada gözümüze hitap eden yapısını daha düzgün hale getirecekler.” ifadelerini kullandı.

“İnsanlar hobi bahçesinde bir araya gelerek kaynaşıyor”
YYÜ Araştırma Uygulama Çiftlik Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şenol Güzel ise hobi bahçesi uygulamalarının gün geçtikçe ilerlediğini belirterek, “Birkaç yıl öncesinde burada birkaç arkadaşımızla başlayan bu faaliyet şuan yaklaşık olarak 120 civarında hem akademik, hem idari personelimize dağıttık. Mümkün olduğunca sistemimizi oluşturmaya çalıştık. Sulama sistemi ve gerek ulaşım noktasında, alt yapının iyileştirmesi noktasında girişimlerimiz devam edecek. Burası insanlarımızın kaynaştığı, akademik ve idari personellerimizin bir araya geldiği, çay sohbetlerinin düzenlendiği, bir arada alışverişin yapıldığı, kültürel ve sosyal paylaşımın yapıldığı bir ortamdır. Yine Van İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden bazı girişimler neticesinde bura üniversite ile ortak bir girişim psikolojik tedavi ve rehabilitasyon gibi o hastalara yönelik üniversitemizin bir faaliyeti var. Bu konuda bu hastalara neler yapabiliriz konusunda girişimlerimiz olacak. Onlara da burada bir yer tahsisi yaparak hasta olan kişilerin bir arada psikolojik tedavi görmesi için katkılarımız devam edecek.” diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya ise 120 olan hobi bahçesini önümüzdeki yıllarda 400-450’ye çıkarmayı planladıklarını ve önümüzdeki yıllarda yarışmaların daha görkemli olacağını söyledi.

Daha sonra yapılan törende üreticiler, ödüllerini Rektör Battal’ın elinden aldı. İlk 3 üreticiye bahçe malzemeleri ve plaket verildi. (Hacı Yılmaz-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazeteci Ayhan'ın acı günü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com