Advert
Advert
Advert

Hizbullah PKK ile çatıştı

Hizbullah PKK ile çatıştı
Hizbullah PKK ile çatıştı

Lübnanda terör örgütü PKK mensupları ile Hizbullah mensupları arasında çakın çatışmada 2 kişinin öldüğü, 8 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Beyrutun Chouifete bölgesinde geçen hafta sonu toplanan 50 kişilik PKKlı grup, İranın PKK/PJAKa yönelik operasyonlarını ve örgüt mensuplarına yönelik idamlarını protesto ederek, İran yönetimi aleyhine protesto gösterisi yaptılar.

PKKlı teröristlerin İran yönetimi karşıtı eylem yaptıkları haberini alan Hizbullah mensuplarının kısa sürede bölgeye gelerek, PKKlı grubun protesto eylemini engellemek istemeleri üzerine iki grup arasında çatışma çıktı.

Silah ve kesici aletlerin kullanıldığı çatışma güvenlik güçlerinin müdahalesine rağmen, sokak aralarına taşarak gece geç saatlere kadar sürdü.

Olaylarda PKK terör örgütüne mensup 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 8 örgüt mensubunun da yaralandığı kaydedildi.

Beyrutta geçtiğimiz aylarda El Nabaa semtinde PKK ve Hizbullah mensupları arasında yaşanan haraç kavgasında 1 PKK mensubu ölürken, 6 PKKlı da yaralanmıştı.,

Yetkililer, Lübnanda son iki ay içerisinde terör örgütü PKK ve Hizbullah mensupları arasında yaşanan çatışmaların endişe verici olduğunu belirterek, iki örgüt arasındaki çatışmaların sürmesi durumunda sert tedbirlerin alınacağını kaydettiler.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!