Advert
Advert
Advert

"Hırsızlara caydırıcı cezalar verilmelidir"

Batman'da yaşanan hırsızlıklara tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerin yaşanan hırsızlık olaylarında ihmalkâr davrandığını ileri sürerek, caydırıcı cezaların verilmesi gerektiğini belirttiler.

Batman’da yaşanan hırsızlık olayları vatandaşı canından bezdirdi. Batman genelinde yaşanan hırsızlık olaylarının sık sık tekrar ettiğini belirten vatandaşlar, devletin hırsızlık olaylarına karışanlara caydırıcı cezalar vermesi gerektiğini belirttiler.

Eskiden hırsızların gece saatlerinde ve kimsenin olmadığı yerlerde hırsızlık yaptıklarını belirten Ali Kurul, “Geçen gün saat 21.00 sıralarında evde olduğumuz ve ışıklarımız açık olduğu halde, hırsızlar evimize girmeye çalıştılar. Hırsızları fark edince kovaladık, onlar da kaçtılar. Bu olaydan önce suçüstü yakaladığım hırsıza bir tokat vurdum. Hırsızın annesi, attığım bir tokat yüzünden hastane masrafı için beni dava etti. Hırsız mahkemelik olacağına ben mahkemelik oldum. İşte hırsızların durumu budur. Yakalansalar bile serbest bırakılıyorlar. Bu tür vakaların önüne geçmek için caydırıcı cezaların verilmesi gerekir.” dedi.

Bir başka hırsız mağduru olan Rıdvan Balur ise şunları söyledi:

“Hırsızların güvenlik kamaraları ve yakalanma korkuları yok, çünkü yakalansalar da salıveriliyorlar. Benim 2. motosikletim de çalındı. Bundan dolayı yaklaşık 6 bin lira zararım oldu. Son çalınan motosikletim bulundu ancak bir sürü masrafı çıktı.” 

Vatandaşlar, sıkça yaşanan hırsızlık olaylarının son bulması ya da asgariye indirilmesinin caydırıcı bir kanunla ve polisin görevini layıkıyla yerine getirmesiyle mümkün olabileceğini vurguladılar. (M. Sait Çelik – İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!