Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Hırsızlara caydırıcı cezalar verilmelidir"

"Hırsızlara caydırıcı cezalar verilmelidir"

Batman'da yaşanan hırsızlıklara tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerin yaşanan hırsızlık olaylarında ihmalkâr davrandığını ileri sürerek, caydırıcı cezaların verilmesi gerektiğini belirttiler.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2015 Salı 09:32

Batman’da yaşanan hırsızlık olayları vatandaşı canından bezdirdi. Batman genelinde yaşanan hırsızlık olaylarının sık sık tekrar ettiğini belirten vatandaşlar, devletin hırsızlık olaylarına karışanlara caydırıcı cezalar vermesi gerektiğini belirttiler.

Eskiden hırsızların gece saatlerinde ve kimsenin olmadığı yerlerde hırsızlık yaptıklarını belirten Ali Kurul, “Geçen gün saat 21.00 sıralarında evde olduğumuz ve ışıklarımız açık olduğu halde, hırsızlar evimize girmeye çalıştılar. Hırsızları fark edince kovaladık, onlar da kaçtılar. Bu olaydan önce suçüstü yakaladığım hırsıza bir tokat vurdum. Hırsızın annesi, attığım bir tokat yüzünden hastane masrafı için beni dava etti. Hırsız mahkemelik olacağına ben mahkemelik oldum. İşte hırsızların durumu budur. Yakalansalar bile serbest bırakılıyorlar. Bu tür vakaların önüne geçmek için caydırıcı cezaların verilmesi gerekir.” dedi.

Bir başka hırsız mağduru olan Rıdvan Balur ise şunları söyledi:

“Hırsızların güvenlik kamaraları ve yakalanma korkuları yok, çünkü yakalansalar da salıveriliyorlar. Benim 2. motosikletim de çalındı. Bundan dolayı yaklaşık 6 bin lira zararım oldu. Son çalınan motosikletim bulundu ancak bir sürü masrafı çıktı.” 

Vatandaşlar, sıkça yaşanan hırsızlık olaylarının son bulması ya da asgariye indirilmesinin caydırıcı bir kanunla ve polisin görevini layıkıyla yerine getirmesiyle mümkün olabileceğini vurguladılar. (M. Sait Çelik – İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com