Advert
Advert
Advert

Hırsızlar ve uyuşturuculardan korunmak için evine kamera taktırdı

Şanlıurfa’nın Paşabağı mahallesinde apartman sakinleri Hırsızlar ve uyuşturuculardan korunmak için apartmana kamera taktırdı.

Hırsızlar ve uyuşturuculardan korunmak için evine kamera taktırdı
Hırsızlar ve uyuşturuculardan korunmak için evine kamera taktırdı

Şanlıurfa’nın Korukent ve Paşabağı mahallesinde bir ev sahibi mahalle ve sokak aralarında esrar ve eroin satışı yapıldığını defalarca gerekli mercilere aradığını ve bir türlü sorunlarına çare bulunmadığından dert yandı.

Ev sahibine, Burası ne bir banka nede bir iş yeri neden 4 tane güvenlik kamerası takma gereği duydunuz diye soru yönelttik.

Ev Sahibi M. T ise şöyle konuştu; "Burada ve koru kentte esrar eroin satıcıları sokak köşelerinde eroin satıyorlar. Gençlerimiz bundan etkileniyordu bende kamera taktım şimdi kameranın görebileceği yerde bunu yapmıyorlar ama satışları devam ediyor. En azından evimden biraz uzak satıyorlar.4 kamera ve bir rodvaydır cinsi köpek besliyorum.  Ancak bu tür adamlardan böle korunabildik defalarca 155’i aradım ama kimse bu işin üstünde durmadı. Gençlerimiz zehirleniyor. Emniyet müdürümüz bu işin üstünde süper duruyor fakat polis memurları sanırım umursamıyor. Aslında umursamamakta da haklılar gibime geliyor çünkü polis bunları savcılığa çıkardıkları dakika yine serbest kalıyorlar.

Anladığım kadarıyla hükümet öle bir kanun çıkarması gerek ki hem satıcı hem de içici aynı cezayı alsın. Hem düşünsenize satıcı eğer 6 ay içerde yatarsa zaten çıktığında bağımlılığını unutmuş olur ve tekrardan başlamaz. Bağımlı olan bir insan her türlü suçu işlemeye de mehillidir. Hırsızlık adam vurma ve yüz kızartıcı şeylerde yapması an meselesidir. Çünkü maddeyi bulabilmek için çalacak. Maddeyi bulduğu zamanda kafası yerinde olmadığı içinde bu tür şeyleri yapması doğal hale gelecektir.

Sayın emniyet müdürümüzden rica ediyorum bu işin üstünde biraz daha sıkı dursunlar. Bunlara rağmen esrar eroinin önüne geçemedim pes ettim evimi satmak zorunda kaldım" dedi.

Abdullah Toprak / Urfahabermerkezi

Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Balıklıgöl Korukent Paşabağı Hırsız uyuşturucu güvenlik kamerası ev apartman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!