Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hırsızlar ev sahibini gaspedip, istediklerini çaldılar

Hırsızlar ev sahibini gaspedip, istediklerini çaldılar

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2010 Perşembe 06:10
Hırsızlar ev sahibini gaspedip, istediklerini çaldılar

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre,  İpekyolu Mahallesinde bulunan bir ikamette 26.01.2010 günü saat 12.15 sıralarında meydana gelen silahla yağma olayında, olay ile ilgili müştekilerin alınan ifadeler doğrultusunda şüphelilerin, ikametin balkon kapısından zorla eve girerek silahla müştekileri rehin almak suretiyle, öldürmekle tehdit ederek 2 adet bilezik ve 3 adet cep telefonunu alarak kaçtıkları, alınan eşgal bilgileri doğrultusunda şüphelilere ait robot resimleri çizilmiş, çalınan cep telefonlarının ikinci el telefon satışı yapılan işyerlerine satılma ihtimali üzerine yapılan araştırmada Ahmet Yesevi Mahallesi Açıksu Caddesi üzerinde bulunan 2.el cep telefonu alım satımı yapılan bir dükkândan müştekilere ait yağma edilen cep telefonu elde edilmiş, işyeri sahibinin alınan beyanı ve fotoğraf teşhisi neticesinde M. S. ve arkadaşı Ş. Y. oldukları tespit edilmiştir.

Şahısların ikametlerinde yapılan arama sonucunda da yağma edilen 2 adet bilezik, 1 Adet yüzük, 1 adet cep telefonu, dürbün, fotoğraf makinesi, 9 adet kol saati, çok sayıda eski para, 6 adet 7.65 mm. Fişek, 7 adet 9 mm. Fişek, 2 adet bıçak elde edilerek şüpheliler ikametlerinde yakalanmıştır.

Müştekilere yaptırılan teşhis sonucunda 2 adet bileziğin, 1 adet yüzüğün ve 1 adet cep telefonunun yağma edilen malzemeler oldukları ve yakalanan şahısların olayın şüphelileri oldukları, ayrıca M. S.'nin 19.01.2010 tarihinde İlimiz İmambakır Mahallesinde meydana gelen Evden Hırsızlık olayının da faili olduğu tespit edilmiş. Şüpheliler gözaltına alınarak tahkikata başlanılmış olup şüpheliler 27.01.2010 günü adli makamlara sevk edilecektir.

          Vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti için çalışmalarımıza aralıksız olarak devam edilecektir.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com