Advert
Advert
Advert

Hindistan'dan Şanlıurfa'ya Dostluk Köprüsü

Hindistan'dan Şanlıurfa'ya Dostluk Köprüsü
Hindistan'dan Şanlıurfa'ya Dostluk Köprüsü

Medeniyetlerin Beşiği, Tarih’in Sıfır Noktası, 11.500 yıllık tarihi geçmişe sahip “Peygamberler Şehri Şanlıurfa” Hindistanlılarında ilgi odağı oldu.

Şanlıurfa’nın tanınmış işadamlarından Abdülkadir Göncü’nün davetlisi olarak Şanlıurfa’ya gelen ve Eski Belediye Meclis Üyesi İbrahim Halil Eğitmen’in rehberliğinde kenti gezen Hindistanlı heyet, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’yı makamında ziyaret etti.

         Hindistan Jaipur Geliştirme Kurumu (JDA) Komiseri Bay Sudhansh Pantolon ve

Jaipur Bölgesi Hükümet Sekreteri Dr.R.Venkateswaran Ramazan’ı makamında kabul eden Belediye Başkanı Fakıbaba konuklarına Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra yatırımları hakkında bilgi verdi.

         Geçmişten bu yana Türkiye ile Hindistan arasında köklü bir dostluğun süre geldiğini hatırlatan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, bu dostluğun Şanlıurfa’da daha da pekiştirilmesinden büyük mutluluk duyacaklarını söyledi.

        Hindistan Jaipur Geliştirme Kurumu (JDA) Komiseri Bay Sudhansh Pantolon ise yaptığı konuşmada Türkiye’de ve özellikle Şanlıurfa’da karşılaştıkları misafirperverliğin kendilerini oldukça etkilediğini belirterek, iki ülke arasında kardeşlik ilişkilerinin daha da artırılması için gayret sarf edeceklerini ifade ettiler.

       Şehircilik anlamında Şanlıurfa’yı oldukça beğendiklerini belirten Bay Sudhansh Pantolon, “Şanlıurfa gerçekten köklü bir tarihe sahip. Özellikle Göbeklitepe, Harran, Bazda Mağaraları, Şuayb Şehri, Balıklıgöl başta olmak üzere kentin her yerinde karşımıza çıkan tarihi ve turistik mekânlar oldukça ilgimizi çekti. Gerçekten çok güzel bir şehirde yaşıyorsunuz. Bizi Şanlıurfa’ya davet ederek bu güzellikleri görmemize vesile olan İşadamı Abdülkadir Göncü’ye ve arkadaşlarına minnettarlık duyuyorum. Ayrıca bizleri yoğun programına rağmen makamında kabul eden Belediye Başkanımız Fakıbaba’ya da teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.

       Belediye Başkanı Fakıbaba, Hindistanlı konuklarına ziyaretin anısına birer mırra takımı ve kentin tanıtımını sağlayan kitap ve broşürlerden oluşan hediye paketi takdim etti.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu