Advert
Advert
Advert

Hilvan İlçesi Nihayet Suya Kavuştu

Hilvanlıların yıllardır hasretini çektikleri su, Hilvan Belediyesi tarafından başlatılan proje ile Hilvan içme suyuna kavuştu.

Hilvan İlçesi Nihayet Suya Kavuştu
Hilvan İlçesi Nihayet Suya Kavuştu

Hilvan için hayati önem taşıyan içe suyu projesi tamamlanarak hayata geçirildi. Atatürk Barajından alınacak olan içme suyu, Hoşin Mahallesinde bulunan terfi merkezinden Kaplan Tepe Mevkiinde bulunan 3 bin tonluk su deposuna pompalanmaya başlandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

'Göreve geldiğimiz günden beri Hilvan'ın en büyük sorunu olan içme suyu sorununu çözmek için tüm ekibimiz ile beraber var gücümüzle çalıştık. Ancak bu büyük projeyi yüklenici firmaların işi geciktirmesinden dolayı zamanında tamamlayamadık. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı geciktiğimiz için Hilvan halkına karşı mahcup olduk. Ama bugün gecikmeli de olsa Hilvan'a su geldiği için, Allaha binlerce kez şükrediyorum. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Veysel Eroğlu'na, Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve projenin hayata geçirilme aşamasında büyük gayret gösteren teknik ekibimize sonsuz teşekkür ediyorum. Hilvan'a hayırlı ve uğurlu olsun' dedi.

Hoşin Mahallesinde bulunan terfi merkezinden ilçedeki içme suyu deposuna suyun pompalanmaya başladığını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ' Hilvan içme suyu projesi gecikmeli olarak hayata geçse de önemli olan neticelendirmektir. Suyun medeniyet olduğunu düşüncesindeyim ve Hilvan için yeni bir medeniyetin başlangıcı olarak düşünüyorum. Hilvan'a hayırlı ve uğurlu olsun' dedi.

Hilvan su Hilvan Belediye Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Nihat Çiftçi Aslan Ali Bayık Veysel Eroğlu Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu