Advert
Advert
Advert

Hilvanlılar Yeni Devlet Hastanesinin bitmesini bekliyor

Hilvanlılar, ihalesi yapıldıktan sonra 2015 Ocak ayında yapımına başlanan 50 yataklı Hilvan Devlet Hastanesinin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorlar.

Hilvanlılar Yeni Devlet Hastanesinin bitmesini bekliyor
Hilvanlılar Yeni Devlet Hastanesinin bitmesini bekliyorGeçtiğimiz yıl 14 Ekimde ihalesi yapılan ve 2015 Ocak ayında temel kazma çalışmalarına başlanan 50 yataklı Hilvan Devlet Hastanesinin yapımını sabırsızlıkla beklediklerini belirten Hilvanlılar, hastanenin bitmesinin gecikmesinin kendilerini mağdur ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl 14 Ekimde ihalesi yapıldıktan sonra bu yılın başında temelleri atılan 50 yataklı Hilvan Devlet Hastanesinin ağır aksak devam ediyor olması halkı mağdur ediyor.

Hilvan Diyarbakır Karayolu'nun 2. kilometresinde yapılacak olan ve tam kapasitesi ile 42 bin nüfuslu Hilvan’a sağlık hizmeti verecek olan yeni hastanenin bitmesini dört gözle beklediklerini belirten Hilvan halkı,  TOKİ konutlarının da yer aldığı ormanlık alanda yapımı süren hastanenin faaliyete geçmesi durumun çok büyük bir dertten kurtulacaklarını söyledi.

Şu an hizmet veren Hilvan Devlet Hastanesinde kadın doğum uzmanının olmayışının da ilçe sakini olarak kendilerini mağdur ettiğini belirten Hilvanlılar, olası bir rahatsızlık durumunda Şanlıurfa Devlet hastanesine gitmek zorunda kaldıklarını söyledi. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu