Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hilvanlılar: siyer sınavını çok faydalı

Hilvanlılar: siyer sınavını çok faydalı

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde girdikleri Kutlu Doğum Siyer Sınavı hakkında konuşan vatandaşlar, bu gibi çalışmaların çok faydalı olduğunu söylediler.

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2016 Pazartesi 23:07
Hilvanlılar: siyer sınavını çok faydalı


Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye geneli düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı hakkında değerlendirmelerde bulunan Hilvanlılar, sınavın çok faydalı olduğunu belirterek bu tür çalışmaların arttırılmasını istedi.

Siyer sınavı vesilesiyle birçok gencin Hz Muhammed’in (sav) hayatıyla tanıştığını belirten Veysel Karani Cami İmamı M. Veysi Kılıç, bunun gibi çalışmaların artması gerektiğini belirtti.

Hz Muhammed’in (sav) hayatının öğrenilip yaşantıya tatbik edilmesi gerektiğini ifade eden Kılıç, sınavın bir vesile olduğunu, önemli olanın ise insanların siyerden haberdar olması olduğunu dile getirdi. Kılıç ayrıca, gençlerin bu vesile ile hiç okumamış oldukları kitapları da okumuş olacağını söyledi.

Sınava giren Edip Bayık adındaki vatandaş, sınavın Hz Muhammed’in (sav) hayatı ile ilgili olduğu için heyecanlı geçtiğini dile getirdi.

Bayık: “Tek rehber ve tek önder Hz Muhammed’dir. İnsanların birbirlerini öldürmemeleri için Peygamberimizi iyi tanımları gerekir. Çünkü o hem bir baba, hem bir kardeş, hem de bir arkadaş örnekliği taşıyor.” diye konuştu.

Kitabı ailesiyle birlikte okuyup sınava girdiklerini ifade eden Hüseyin Kuşuçar ise amaçlarının Hz Muhammed’in (sav) hayatını okuyup, dersler çıkarıp, hayatlarında tatbik etmek olduğunu söyledi.

Siyer sınavının hayırlı bir amel olduğun dile getiren Sinan Esen, son dönemlerde İslam ümmetinin perişan halde olduğunu dile getirdi. Esen, “İslam Ümmetini diriltmek amacıyla yapılan bu bilgilendirme sınavlarının çok faydalı olacağına inanıyorum. Özellikle son zamanlarda misyonerlik hareketlerinin bölgemizde çalışmaları var. Buna karşı farklı yer ve zamanlarda başka STK’ların da bu yönde gereken çabayı sarf etmeleri gerekir.” şeklinde konuştu. (Ramazan Şefkatlı - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com