Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Hilvanlılar sigarayla savaşa başladı

Hilvanlılar sigarayla savaşa başladı

Hilvan Kaymakamlığı, Hilvan Sağlık Grup Başkanlığı ve Hilvan Belediyesince düzenlenen “Dumansız Hava Sahası” Kampanyası yoğun ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2012 Salı 14:27
Hilvanlılar sigarayla savaşa başladı
100. Yıl Atatürk Meydanında açılan stantta balon ve şapka ve sigaranın zararlarının anlatıldığı el broşürleri dağıtıldı. Standa gelen vatandaşlara sigarayı bırakma çağrısında bulunan sağlık yetkilileri sigaranın verdiği maddi ve manevi zararlar konusunda bilgi verdiler.“Dumansız Hava Sahası”, “Dumansız Bir Hilvan” sloganıyla harekete geçen sağlık ekiplerini ziyaret eden Hilvan Kaymakamı Uğur Sezer ve Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık vatandaşlara sigarayı bırakın çağrısında bulundular.Konuyla ilişkin gelen vatandaşlarla konuşan kaymakam Uğur Sezer “ Dumansız hava sahasını hep beraber destekliyoruz, dumansız hava sahası konusunda da her türlü çalışmayı gayreti göstereceğiz ve destek vereceğiz. Hepimiz geleceğimiz ve sağlığımız için dumansız hava sahasına evet diyoruz” dedi.Özellikle yeni neslin sağlıklı olması gerektiğini söyleyen Sezer gelen çocuklara sigara içenlerin sağlıklı durumlarıyla ilgili el broşürlerini göstererek sigara içmemeleri konusunda uyardı. Kahvehanelerde ve insanların toplu halde bulundukları ortamlarda sigara yasağıyla ilgili denetimleri sıkı tuttuklarını ifade eden Hilvan kaymakamı Uğur Sezer  “ Uzun zamandan beri var olan sigara yasağıyla ilgili denetimleri sıkılaştırdık. İnsanların toplu halde bir arada bulundukları kahvehane gibi yerlerde artık sigara içilmiyor ve insanlarımız buna artık alıştılar. Sigarasız sağlıklı bir nesil yetiştirme çabasındayız. Bunun neticesinde de sigaraya bağlı hastalıklar azalacak ve sağlık harcamaları en aza inecek” dedi.“Dumansız Hava Sahası” kampanyasına destek veren Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık “ bu kampanyayı sonuna kadar destekliyoruz. Sigara içmeyenlere teşekkür ediyorum. İçenleri de bırakmaya davet ediyorum” dedi.
Mustafa Ufak / www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com