Advert
Advert
Advert

Hilvanlı kadınlar spor yapacağı mekana kavuştu

Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesinde ‘Hilvan Kadın Derneği ve Özel İdarenin katkıları ile yaptırılan Kadın ve Gençlik Merkezinin açılışı renkli geçti.

Hilvanlı kadınlar spor yapacağı mekana kavuştu
Hilvanlı kadınlar spor yapacağı mekana kavuştu

Açılışa Bakan Çelik, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gülpınar, Abdulkerim Gök, Seydi Eyyüpoğlu, Zeynep Karahan Uslu,  AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Hilvan Kadın Derneği Başkanı Hülya Kaymaz ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

 

Hilvan Kadın Derneği tarafından yaptırılan Kadın Kültür Merkezi açılışına katılan Bakan Çelik, erkekler kahveye gidiyorsa, kadınların da erkeklerin dedikodusunu yapabileceği bir mekan olmalı” dedi.

Çelik, Hilvan’daki temasları kapsamında başkanlığını Fatma Bayık’ın yaptığı Kadın Kültür ve Spor Tesisi’nin açılışına katıldı. Bakan Çelik, “Mesele kadın olunca ceketlerimizi iliklemeliyiz. Kadına yönelik yapılan faaliyetlere destek vermeliyiz. Biz erkekler boş zamanlarımızda kahveye gidiyoruz ancak kadınlarımızın gidecek yeri yok, kadınlarımızın da bir merkezi olsun artık. Bu merkezde erkeklerin dedikodusunu yapsınlar” diye espri yaptı.

Kadın kültür merkezinin açılışında yer alan bayan Milletvekili Zeynep Karahan Uslu da, kısa bir konuşma yaparak, “Urfa’da, Hilvan’da güzel şeyler oluyor. Sivil inisiyatifin desteğiyle bir değer ortaya çıkıyor. Kadınlarımız sadece anne, eş değil Hilvan’a katkı veren insanlar olsunlar. Kadınlarımızın sosyalleşmesini arzuluyorum. Bu anlamda Hilvanlı kadınları kutluyorum” diye ifade etti.

 

Hilvan Kadın Derneği Başkanı Hülya Kaymaz ise açılan merkezin bir çok önyargıyı kıracağını ve kadınların sosyal mekanlara olan ilgisinin artacağını belirterek; “Sağlıklı yaşam için kadınların spor yapabileceği bir mekan oldu” dedi.

Açılıştan sonra kadınlar spor aletlerini kullanırken, Bakan Çelik ve beraberindekiler bir süre izledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu