Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Hilvanlı işsizler işbaşına

Hilvanlı işsizler işbaşına

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2011 Salı 15:21
Hilvanlı işsizler işbaşına

Kısa adı TYÇP olan Topluma Yararlı Çalışma Programı kapsamında Hilvan Belediyesi 250 asil 60 yedek olmak üzere toplam 310 geçici beden işçisi aldı.

 

Belediyede beden gücü gerektiren çeşitli kademelerde çalıştırılmak üzere alınan işçiler noter huzurunda kura çekilişi yapılarak alındı.

 

Park, bahçe ve çevre temizliği gibi çeşitli kademelerde çalıştırılmak üzere İŞKUR tarafından noter huzurunda kura çekilişi yapılarak alımı yapılan beden işçileri 6 ay geçici süreyle sigortalı ve asgari ücret karşılığı çalıştırılacaklar. İşe girmek için 373 kişinin başvuru yaptığı çekiliş neticesinde 250 asil 60 yedek olmak üzere toplam 310 kişi alındı.

 

Geçici beden işçisi olarak çalışmak için başvuranların arasında genç bayanların çok olması dikkat çekti. Hilvan Halk Kütüphanesi okuma salonunda yapılan kura çekilişine Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İŞKUR yetkilileri ve Hilvan Noterliği ile kalabalık derecede iş için başvuranlar katıldı.

 

250 beden işçisi alan Hilvan Belediyesi Başkanı Aslan Ali Bayık “ İşe aldığımız 250 kişinin sigorta primleri ve aylık maaşları Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı tarafından ödenecek. Alınan kişiler Hilvan Belediyesi bünyesinde çeşitli alanlarda çalıştırılacaklar. Burada ismi çıkan arkadaşlarımızla 6 ay süreyle birlikte çalışıp Hilvan’a hizmet edeceğiz “ dedi.

 

Bayık, Başbakan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına teşekkür ederek “ TYÇP kapsamında işsizlere iş istihdamı sağlayan Sayın Başbakanımıza ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik beye teşekkür ediyorum” dedi.

 

Topluma Yararlı Çalışma Programı kapsamında işe alınanlar Ekim ayı itibarı ile işe başlayacaklar.

Muatafa Ufak / www.balikligol.com

VİDEO

 

 


Hilvan İskur balikligol_com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com