Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hilvanlı Gençler Yüzme Havuzuna Kavuştu

Hilvanlı Gençler Yüzme Havuzuna Kavuştu

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2014 Pazartesi 16:35
Hilvanlı Gençler Yüzme Havuzuna Kavuştu

2013 yılında Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından açılışı yapılan ancak su sıkıntısı nedeniyle bir türlü faaliyete girmeyen yarı olimpik yüzme havuzu hizmete girdi.

Şanlıurfa’nın 5 ilçesinde yapılan yüzme havuzlarından bir tanesi de Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde yapılmıştı.

Geçtiğimiz yıl, açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından yapılan yarı olimpik yüzme havuzu su sıkıntısı nedeniyle neredeyse atıl ve kullanılamaz duruma gelmişti.

Bu yıl yaz sezonu içinde Gençlik ve Spor il müdürlüğünden devralınan yüzme havuzu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ve Hilvan Belediyesinin işbirliği ile yeniden elden geçirildi. Gerekli bakımı yapılan yüzme havuzunun içi temiz sularla doldurulup çevre düzenlemesi yeniden yapıldı.

Havuz kenarına konulan şezlonglarda dinlenip güneşlenen gençler kendi ilçelerinde yüzme havuzuna kavuşmanın tadını çıkartıyor.

Hilvan’da şimdiye kadar yüzme havuzunun olmaması nedeniyle Şanlıurfa’ya ve havuzu bulunan diğer ilçelere gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden Hilvanlı gençler, havuzun yapılmasına sevindiklerini bu sebeple havuzun Hilvan'a kazandırılması konusunda da emeği geçenlere teşekkür etti.


Yüzme havuzunun yeniden kazandırılmasıyla ilgili olarak çalışmaları yürüten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Hilvan Koordinatörü Fuat Baylan, yüzmek için gelenlere sık sık uyarılarda bulunarak dikkatli olmaları konusunda uyardı.

600 ton su kapasiteli olan yarı olimpik yüzme havuzu, 1.60 ve 2.20 metre derinlik olmak üzere iki kademeden oluşuyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com