Advert
Advert
Advert

Hilvan’ın su sorunu TBMM’de

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Hilvan’ın su sorununu Meclise taşıdı. Ayhan, Orman ve Su Bakanı Sayın Veysel Eroğlu tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde Hilvan’ın içme suyu sorununun nedenlerini sordu.

Hilvan’ın su sorunu TBMM’de
Hilvan’ın su sorunu TBMM’de

Hilvan ilçesinde yıllardan beridir yaşanmakta olan içme suyu sorunu bir çok problemide beraberinde getirmekte olduğunu belirten Ayhan, “İlçemizin Atatürk Barajına 8 km. mesafede olmasına rağmen hala bu sorunun çözülememiş olması ilçede yaşayan vatandaşlarımızın da haklı tepkisine yol açmaktadır. Özellikle yaz aylarının oldukça sıcak geçmesi su ihtiyacını daha da artırmaktadır. Suyun yetersizliği temel insani ihtiyaç olan temizlik ihtiyacını dahi verememektedir. Hükümetinizin 400 projesi içinde yer alan Hilvan içme suyu projesinin aradan geçen 3 yıla rağmen hayata geçirilememiş olması ve mevcut içme suyun akmaması çeşitli hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır.” dedi.

Ayhan, Bakan Eroğlu tarafından yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Hilvan ilçesinin içme suyu sorunun nedenleri nelerdir?, İlçede içme suyu sorunundan kaynaklı ilçe halkı başta sağlık sorunu olmak üzere ne gibi sıkıntılar yaşamaktadır?, Hilvan’ın mevcut içme suyu şebekesi en son ne zaman yenilenmiştir, Hâlihazırda ilçede mevcut şebekede belli aralıklarla verilen içme suyu sağlıklımıdır?, Hilvan’ın içme suyunun halk sağlığı açısından risk oluşturup oluşturmadığını tespit etmek için tetkikler yapılmakta mıdır? Şayet yapılmakta ise analiz sonuçları nasıl çıkmıştır?, Hükümetinizin 400 projesi arasında olan Hilvan içme suyu projesinin bugüne kadar gerçekleşmemiş olmasının nedenleri nelerdir?, Proje hangi aşamadadır?, Hilvan ilçesi temiz ve sağlıklı bir suya ne zaman kavuşacaktır? Bakanlığınızın ön gördüğü bir tarih varmıdır?, Projenizin gerçekleşmemesinde Hilvan belediyesinin herhangi bir sorumluluğu varmıdır?” diye sordu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu