Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Hilvan’ın su sorunu TBMM’de

Hilvan’ın su sorunu TBMM’de

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Hilvan’ın su sorununu Meclise taşıdı. Ayhan, Orman ve Su Bakanı Sayın Veysel Eroğlu tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde Hilvan’ın içme suyu sorununun nedenlerini sordu.

Giriş Tarihi: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 14:49
Hilvan’ın su sorunu TBMM’de

Hilvan ilçesinde yıllardan beridir yaşanmakta olan içme suyu sorunu bir çok problemide beraberinde getirmekte olduğunu belirten Ayhan, “İlçemizin Atatürk Barajına 8 km. mesafede olmasına rağmen hala bu sorunun çözülememiş olması ilçede yaşayan vatandaşlarımızın da haklı tepkisine yol açmaktadır. Özellikle yaz aylarının oldukça sıcak geçmesi su ihtiyacını daha da artırmaktadır. Suyun yetersizliği temel insani ihtiyaç olan temizlik ihtiyacını dahi verememektedir. Hükümetinizin 400 projesi içinde yer alan Hilvan içme suyu projesinin aradan geçen 3 yıla rağmen hayata geçirilememiş olması ve mevcut içme suyun akmaması çeşitli hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır.” dedi.

Ayhan, Bakan Eroğlu tarafından yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Hilvan ilçesinin içme suyu sorunun nedenleri nelerdir?, İlçede içme suyu sorunundan kaynaklı ilçe halkı başta sağlık sorunu olmak üzere ne gibi sıkıntılar yaşamaktadır?, Hilvan’ın mevcut içme suyu şebekesi en son ne zaman yenilenmiştir, Hâlihazırda ilçede mevcut şebekede belli aralıklarla verilen içme suyu sağlıklımıdır?, Hilvan’ın içme suyunun halk sağlığı açısından risk oluşturup oluşturmadığını tespit etmek için tetkikler yapılmakta mıdır? Şayet yapılmakta ise analiz sonuçları nasıl çıkmıştır?, Hükümetinizin 400 projesi arasında olan Hilvan içme suyu projesinin bugüne kadar gerçekleşmemiş olmasının nedenleri nelerdir?, Proje hangi aşamadadır?, Hilvan ilçesi temiz ve sağlıklı bir suya ne zaman kavuşacaktır? Bakanlığınızın ön gördüğü bir tarih varmıdır?, Projenizin gerçekleşmemesinde Hilvan belediyesinin herhangi bir sorumluluğu varmıdır?” diye sordu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ömer Faruk Şiran'ın babası vefat etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com