Advert
Advert
Advert

Hilvan'ı onlar temizliyor

Kısa adı TYÇP olan Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında Hilvan Belediyesi bünyesinde çalıştırılan işçiler, çevre temizliğinde göz doldurdu.

Hilvan'ı onlar temizliyor
Hilvan'ı onlar temizliyor
İŞKUR’ bağlı olup belediye bünyesinde park ve bahçe temizliği ile çevre temizliğinde çalıştırılan yaklaşık 250 kişi ilçede deyim yerindeyse temizlik devrimi yapıyorlar. Mevcut bulunan park, bahçe bakım ve ağaçlandırmasının yanı sıra çevre temizliğinde çalışan elemanlar gün boyunca caddelerde temizlik işi yapıyor.Konuyla ilgili değerlendirme yapan belediye başkanı Aslan Ali Bayık “ İlçemizin geçmişine baktığımızda hizmet konusunda birçok eksikliği açıkça görebiliyoruz. Biz geçmişle kıyas yapıp bir değerlendirme yapmayacağız. Dünümüz ve bugünümüz olarak değerlendireceğiz. Çünkü hizmet olarak bugüne kadar yapılanla değil bizim kendi yaptıklarımızla yarış içerisindeyiz. Bu sebeple düne ve bugüne baktığımız zaman çevremizde sağlığımızı tehdit edebilecek herhangi bir unsur bulunmamaktadır. Çevremiz daha çok temiz. Şuan yeşillendirilmesi tamamlanan ve kısmen devam eden toplam 7 park ve biri Çimdelli Yolu diğeri Diyarbakır Yolu üzerinde bulunan iki dinlenme alanımız var. Halkımız büyük bir gönül rahatlığı ile boş zamanlarını buralarda geçirebilirler” dedi.

İşsizliği Büyük Ölçüde AzalttıkTYÇP kapsamında ilçedeki işsizlik sorununa büyük bir çözüm katkısı sağlandığını belirten Bayık “ İlçemizde işsiz ve sosyal güvencesi olmayan yüzlerce kişiyi TYÇP kapsamında iş sahibi yaptık. Buna bağlı olarak sigorta primleri tam ve zamanında yatmakla birlikte her ay düzenli olarak maaşlarını alabilmekteler. Bugüne kadar proje kapsamında ilçemizde toplam 520 kişi iş sahibi olmuştur. Bize bu imkanı sağlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Faruk Çelik’e kendi adıma ve çalışanlar adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.Önümüzde aylarda yeniden işçi alımı yapılacağını ve alınacakların daha uzun vadede çalıştırılacağını söyleyen Aslan Ali Bayık , bu projeler devam ettikçe ilçemiz daha yaşanabilir hale gelecek ve yaşam standartları iyileşecektir diyerek 2012 yılının Hilvan için büyük projeler yılı olduğunu şimdiden Hilvanlılara müjdeledi.
Mustafa Ufak / Hilvan


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu