Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hilvan'daki 15 yıllık sorun çözüm aranıyor

Hilvan'daki 15 yıllık sorun çözüm aranıyor

Hilvan'da yılan hikâyesine dönen 15 yıllık karayolu sorunu çözülecek mi?

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2015 Pazartesi 07:36
Hilvan'daki 15 yıllık sorun çözüm aranıyor

 Daha önce Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılıp bedelleri ödenen ancak fazla kıymet biçilmiş iddiasıyla hak sahiplerinden faiziyle geri istenen paranın faizinin alınmayacağına dair karar TBMM alt komisyonundan geçti.

Hilvan - Diyarbakır ile Hilvan - Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan birçok ev ve işyeri, Karayolları genel Müdürlüğü tarafından yol genişletme çalışmaları sebebiyle 2000 yılından önce kamulaştırılmış ve 2000 yılından sonra da ödemeleri yapılmıştı.

Ancak ikinci kez kurulan Kıymet Takdir Komisyonu daha önce takdir edilen bedelin yüksek olduğunu ve fazladan verilen paraların geri ödenmesini kararını almıştı. Bunun üzerine karara itiraz eden hak sahipleri karşılık bulamayınca karayollarına olan borçlarına faiz işledi.

Faiziyle birlikte yüksek bir rakama ulaşan borçların ödenebilmesi ve mağdur vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik konuyu çözmek için girişimde bulundu.

Çelik, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada Hilvan'da Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılmış ve kamulaştırma nedeniyle idarece ödenmiş olan kamulaştırma bedellerinin kesinleşmiş yargı kararı gereği hak sahiplerinden tahsil edilmesi gereken kısımlarının belirli bir süre içerisinde geri ödenmesi halinde işlemiş faizler silinerek sadece anapara tahsil edilecektir dedi. Hilvan Medya

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com