Advert
Advert
Advert

Hilvan'da Zabıtalar Denetim Yaptı

ŞANLIURFA- Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Hilvan'da faaliyet gösteren lokanta, restoran ve yemek imalatı yapan tesislerde denetimde bulundu.

Hilvan'da Zabıtalar Denetim Yaptı
Hilvan'da Zabıtalar Denetim YaptıHilvan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'ne bağlı gıda mühendisleri ile birlikte hijyen ve sağlık denetimi yapan Hilvan Belediyesi Zabıta ekipleri, gerekli kurallar çerçevesinde üretim yapmayan işyerlerine uyarıda bulundu.

İlçe merkezindeki restoran, lokanta, kebapçı ve ciğercileri ile toplu yemek imalatı yapan işyerlerinde yapılan denetimlerin, halk sağlığı açıcından büyük önem arz ettiğini belirten  zabıta ekipleri, özellikle okulların açılmasıyla birlikte öğretmen ve öğrencilere hitap eden satış oranlarının yükseldiğini ve bu amaçla denetim yaptıklarını ifade etti.

Gerekli denetimlerin periyodik olarak yapıldığını, ancak eğitim ve öğretim yılının açılmasıyla birlikte vatandaşların da sürekli uğrak yerleri olan benzer işyerlerinde yapılan denetimlerde, kurallara uygun olmayan şartlarda üretim yapanlara uyarıda bulunan ekipler, belirtilen hijyen ve sağlık kuralları içerisinde imalat yapmayanlar hakkında ilgili yasalar çerçevesinde cezai işlem başlatıyoruz. Durumun tekrarı halinde de işyerlerine kapatma cezası uyguluyoruz dedi.

Benzer denetimlerin, unlu mamul, ekmek fırınları ve kasaplarda da devem edileceği bildirildi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır