Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hilvan’da Yol Çalışmaları

Hilvan’da Yol Çalışmaları

Hilvan’da yapılan yeni okulların yol çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2014 Salı 11:39
Hilvan’da Yol Çalışmaları

Şanlıurfa Büyükşehir ve Hilvan Belediyesinin ortaklaşa yaptıkları okul ve köy yolları çalışmalarına hız verildi.

Daha önce Özel İdarenin görev ve sorumlulukları kapsamında bulunan kırsal alanlardaki yolların bakım ve onarımını üstlenen Şanlıurfa Büyük Şehir Belediyesi, Hilvan’a bağlı bazı köylerin yol onarım çalışmalarının yanında Hilvan’da yeni açılan bazı okulların da yol yapım çalışmalarını Hilvan Belediyesi ile birlikte sürdürüyor.

Hilvan’da Yeni Mahallede yeni yapılan Şair Nabi Anadolu Lisesi ile Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ulaşım sorununu ortadan kaldıracak olan çalışmalar hakkında bilgi veren Şanlıurfa Büyük Şehir Belediyesi Hilvan Koordinatörü Fuat Baylan;

“Şanlıurfa’nın Büyük şehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte, daha önce İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan bir takım görev sorumluluklar Büyükşehir belediyesi tarafından yürütülmektedir” dedi.

Hilvan Belediyesi ile işbirliği içinde çalıştıklarını söyleyen Hilvan koordinatörü Fuat Baylan 2014 yılı içerisinde 30 km stabilize yol ile birlikte yeni açılan 6 okulun da yol çalışmalarını devam ettiğini ifade etti. Bununla birlikte köy yolları çalışmaları kapsamında 40 km yolun yama yapıldığını açıklayan Baylan, 2015 yılı hedeflerini ise şöyle açıkladı.

“2014 yılı için hedeflediğimiz yol yapım çalışmalar devam ederken, 2015 yılı için de 1. ve 2. kat asfalt olmak üzere toplam 264 km yol yapımı programımızda yer almaktadır. Bunun dışında ilçe merkezi içinde 16.100 metrekare kilitli parke taşı çalışmalarımız olacaktır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com