Advert
Advert
Advert

Hilvan'da Vektörle Mücadele Devam Ediyor

Hilvan Belediyesi tarafından bahar aylarında başlatılan vektörle mücadele ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde devam ediyor.

Hilvan'da Vektörle Mücadele Devam Ediyor
Hilvan'da Vektörle Mücadele Devam Ediyor admin

Her gün periyodik olarak yapılan vektörle mücadele çalışmaları kapsamında sürdürülen ilaçlama işlemi Hilvan ilçe merkezi  ve kırsal mahallelerde devam ediyor. Mevsimsel olarak yapılan ilaçlama çalışmalarının yaz mevsimi boyunca devam edeceğini belirten Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık,  kısmen tarımsal ortamlardan kaynaklanan sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçla mücadele çalışmamız bahar aylarından itibaren devam etmektedir. Larva döneminden beri sürüdürlen çalışmalar mevsim şartlarına göre devam edecektir. Günlük olarak yapılan ilaçla mücadele, akşam erken saatlerde başlayıp geç saatlere kadar çalışmalar sürmektedir dedi.

İlçe merkezinin dışında kırsal mahallelerde çalışmaların vektörle mücadelenin devam ettiğini söyleyen Bayık, kırsal mahallelerimizde belirlediğimiz güzergahlar çerçevesinde iki grup halinde ilaçlama yapıyoruz. Sistematik olarak sürdürülen çalışmalar neticesinde hizmetin gitmediği ve ulaşmayacağı hiçbir mahallemiz kalmayacak dedi.

 

Vektörle Mücadele
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle