Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hilvan’da Toplulaştırma Sorunlar Masaya Yatırıldı

Hilvan’da Toplulaştırma Sorunlar Masaya Yatırıldı

Hilvan ilçesinde, toplulaştırma çalışmalarında yaşanan sorunlarla ilgili Hilvan Kaymakamlığı Koordinesinde, Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Hilvan Kaymakamı Ahmet ÖZAY Başkanlığında; İlçe Tapu Müdürü Ramazan ADAK, İlçe Ziraat Oda Başkanı Hikmet İPAR, Arazi Toplulaştırma ile ilgili firmada yetkili mühendisler ve Mahalle Muhtarların katılımı ile toplantı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2015 Çarşamba 11:00
Hilvan’da Toplulaştırma Sorunlar Masaya Yatırıldı

Toplulaştırma çalışmalarının İlçe genelinde dört yıldır devam ettiğini ancak şikâyet ve bir takım tespitlerin ortaya çıktığını belirten Kaymakam ÖZAY, “ Bunun için konuyu detaylarıyla istişare etmek, eksikleri, talepleri görmek ve yürütülen proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek için toplantıyı düzenledik” dedi. Bu toplantının temel amacının genel sorunları tespit etmek ve çözmek için çaba harcamak olduğunu belirten ÖZAY, daha sonra firma yetkileri ve mahalle muhtarlarını dinledi.

Toplantıya gelen mahalle muhtarları; Bize doğru dürüst bir bilgilendirme veya tebligat yapılmadığını, arazimizden yolun nerden geçtiğini, sadece kâğıt üzerinden gösterdiklerini belirten mahalle muhtarları, en büyük sıkıntılarının ise sürekli bu bölgeye verilen mühendislerin değişmesi olarak gösterdiler. Toplulaştırma ile ilgili firma yetkili mühendisler ise; projede olmayan yerler ile ilgili malzeme döküp yol açma yetkilerinin olmadığını ve çizilen projeye uymak zorunda olduklarını belirttiler.

İlçe Kaymakamı Ahmet ÖZAY; Gördüğüm kadarı ile çok ciddi bir iletişim kopukluğu var. Burada Muhtarların ilk defa duyduğu şeyler var. Firma Yetkili mühendisleri vatandaş veya muhtar ile birlikte araziye çıkıp; projede senin yolun buradan geçiyor,  buradan kanalizasyon çalışması yapılacak veya senin projede geçen yol sınırın burasıdır diye söylemiş olsalardı, iş biraz daha çabuk çözülmüş olurdu diye belirtti. Kaymakam ÖZAY, konuşmasını sonlandırırken, 15-20 gün içerisinde burada, Arazi Toplulaştırma ile ilgili üst düzey yetkilileri davet edip biran önce bu konuyu çözüme kavuşturulması gerekliliğini vurgulayıp gelen herkese teşekkür ettikten sonra toplantı verimli bir şekilde sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com