Reklamı Geç
Advert
Advert

Hilvan'da Mesire Alanı Çalışmaları Başlandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Hilvan Belediyesi işbirliği ile Hilvan'da bulunan Karacurun Ormanı'na 1. etap 100 bin metrekarelik mesire alanı çalışmalarına başlandı.

Hilvan'da Mesire Alanı Çalışmaları Başlandı
Hilvan'da Mesire Alanı Çalışmaları Başlandı

 

Hilvan'ın doğusunda bulunan badem ve çam ormanı içerisinde düzenlenecek olan mesire alanındaki çalışmaları inceleyen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, yapım çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Piknik masası, çocuk oyun gurubu, fitness aletleri, otomatik sulama sistemleri, barbekü ve oturma gruplarının içinde yer alacağı mesire alanıyla ilgili açıklama yapan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık,
'2014 yılında yapılan mahalli seçimler öncesinde, Hilvan'a rahat bir nefes aldıracak mesire alanı sözümüz vardı. Kent ormanı olarak da bilinen mesire alanı projemizi hayata geçirmek için, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile beraber Çevre ve Orman Bakanlığı'na gerekli müracaatları yaptık. Yapılan girişimler neticesinde onaylanan projemiz, yine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin destek ve katkılarıyla 100 bin metrekarelik 1. etap çalışmaları bugün hayata geçmiş durumda. İçinde piknik masaları, oturma grupları, çocuk oyun grupları, her yaşa göre fitness aletleri, yürüyüş parkurları, otomatik sulama sistemleri, aydınlatma, barbekü ve lavabolar bulunacak olan mesire alanımız inşallah önümüzde bahar mevsiminde değerli Hilvan halkımızın hizmetinde olacaktır.

İnsanlar Huzur Bulacak
Mesire alanımız tamamlandıktan sonra sadece bahar veya yaz mevsimlerinde değil, hemen hemen her mevsimde insanlarımız bu doğa ortamından faydalanabilecek ve güzel bir zaman geçirebilecekleri bir ortama kavuşacaktır. Hilvan için bu projenin hayata geçirilmesinde büyük emekleri olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Avukat Nihat Çiftçi'ye şahsım ve tüm Hilvanlılar adına teşekkür ediyorum' dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu
Şanlıurfa STK'ları ayağa kalktı
Şanlıurfa STK'ları ayağa kalktı