Advert
Advert
Advert

Hilvan’da Mehmetcik’e Yeni Yıl Ziyareti

Hilvan kaymakamı, belediye başkanı, cumhuriyet savcısı, jandarma bölük komutanı ve emniyet müdürü Hilvan Jandarma Bölük Komutanlığına giderek er ve erbaşların yeni yılını kutladı.

Hilvan’da Mehmetcik’e Yeni Yıl Ziyareti
Hilvan’da Mehmetcik’e Yeni Yıl Ziyareti

Mehmetciklerin yeni yılını kutlamak için Hilvan Jandarma Bölük Komutanlığına giden kaymakam Ahmet Özay, belediye başkanı Aslan Ali Bayık, cumhuriyet savcısı Turgut Kaya ve ilçe emniyet müdürü Yunus Aydın erlerin yeni yılını kutladıktan sonra birlikte oturup çay ve tatlı eşliğinde sohbet ettiler.

Yeni yıllarını kutladıkları Mehmetcik’e konuşan Ahmet Özay, “ Ailenizden ve sevdiklerinizden uzakta yeni bir yıla girmiş olsanız bile burası da bir ana ocağı ve baba ocağıdır. Yeni yıl, aileniz ve sevdiklerinizle beraber mutluluk yaşayacağınız bir yıl olur ve inşallah vatana ve millete hayırlı olur. Sizleri buraya gönderen anne ve babanızın ellerinden öpüyorum. Hepinize hayırlı teskereler dilerim” dedi.


Hilvan belediye başkanı Aslan Ali Bayık’da askerlerin yeni yılını kutlayarak “ Yurdun her tarafından buraya gelip vatani görevlerini yapan arkadaşlarımı kardeşlerimiz var. Bu da birlik ve beraberliğin en büyük göstergesidir. Yeni yıl vatana ve millete hayırlı olsun” dedi.


Askerlere yaptıkları ziyaretin ardından 5 yıl önce çobanlık yaparken yıldırım çarpması sonucu eşini kaybeden 7 çocuk annesi Rahime Yükkaldıran’ın evini ziyaret eden heyet,  zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Rahime Yükkaldıran’a gereken yardımın ziyadesiyle yapılacağını söyledi.

Yeni yola girerken hastane ziyareti de gerçekleştiren kaymakam, belediye başkanı, cumhuriyet savcısı ve emniyet müdürü Hilvan Devlet Hastanesine giderek sağlık çalışanları ve burada yatan hastaların yeni yılını kutlayarak karanfil dağıttı. Hasta yatan çocuklara da oyuncak dağıtıp sağlıklı bir yıl temennisinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!