Advert
Advert
Advert

Hilvan Belediyesinin Girişimleri Sonuç Verdi

Hilvan'da, karayolları ağına dahil olan yollarda genişletme ve kaldırım düzenleme çalışmaları için yapılan girişimler sonuç verdi.

Hilvan Belediyesinin Girişimleri Sonuç Verdi
Hilvan Belediyesinin Girişimleri Sonuç Verdi

 

Hilvan'da çok sayıda mahalle ve mezranın ana yol güzergahı olan Gölcük Yolu'nun genişletilmesi ve Hilvan -Diyarbakır Karayolu'nun 2.. kilometresine kadar kaldırımların düzenlenmesi için girişimde bulunan Hilvan Belediyesi, Diyarbakır 9. Bölge Müdürlüğü'ne yaptığı başvurudan olumlu sonuç aldı.

Hilvan İlçe Kaymakamı Ahmet Özay ile birlikte Diyarbakır 9. Bölge Müdürlüğü'nü Ziyaret eden Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, belediye olarak karayolları ağında bulunan kısmi yol genişletilmesi ve kaldırımların düzenlenmesi konusundaki girişimlerimiz sonuç verdi dedi.

Bayık, 'Hilvan'ın 26 mahalle ile çok sayıda mezranın ana yol güzergahını oluşturan ve şuan ki Devlet Hastanesi'nin de bulunduğu Gölcük Yolu'nda genişletme çalışmalarının yapılması için Diyarbakır Karayolları 9. Bölge Müdürlüğüne başvurumuz oldu. Aynı şekilde, Hilvan-Diyarbakır Karayolu yol güzergahında bulunan Yeni Devlet Hastanesi, TOKİ, Hilvan Meslek Yüksek Okulu ve çok amaçlı spor kompleksinin de bulunduğu yerlere kadar kaldırım düzenlemesinin yapılması için yaptığımız başvurular olumlu sonuç verdi. Yapılacak olan gerekli çalışmaların yapılabilmesi için 21 Haziran 2016 tarihinde ihalesi yapılacak. İhale yapıldıktan sonra gerekli çalışmalara başlanacaktır' dedi.

Hilvan'ın hem yaya ve hem de araç trafiği konusunda rahat bir nefes alacağını ifade eden Bayık, Hilvan için yapılacak düzenlemeler konusunda verdiği desteklerden dolayı, Diyarbakır Karayolları 9. Bölge Müdürü Şefik Solmaz'a teşekkür ettiğini söyledi.

Hilvan karayolları ağına dahil olan yollarda genişletme kaldırım düzenleme çalışmaları için yapılan girişimler sonuç verdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü