Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hilvan'da 'Enerji ve Hayatımızdaki Önemi' konferansı verildi

Hilvan'da 'Enerji ve Hayatımızdaki Önemi' konferansı verildi

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde öğrencilere yönelik 'Enerji ve Hayatımızdaki Önemi' konulu konferans düzenlendi.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2016 Salı 14:16
Hilvan'da 'Enerji ve Hayatımızdaki Önemi' konferansı verildi

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik ‘Enerji ve Hayatımızdaki Önemi’ konulu konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yusuf Ay katıldı. Saat 10.30 da başlayan konferansa Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut ve öğrenciler katıldı.

Enerjinin manasına değinen Doç. Dr. Yusuf Ay, “Enerji hemen hemen her şeydir. Enerji olamadan hiçbir şey olmaz. Hayatımızı sürdürebilmemiz için enerji almak zorundayız ve sürekli enerji veriyoruz. Zaten şu anda her birimiz enerji alıp veriyoruz enerji olmazsa hayatımızı sürdüremeyiz. Enerji tüketirken de bilinçli bir tüketici olmamız gerekir.” dedi.

Enerjinin sadece petrol, güneş vb şeyler olmadığını, insanın kendisinin de bir enerji kaynağı olduğunu belirten Ay, “Bilim öyle bir hale geldi ki yakın gelecekte telefonlarımızı bile kendi enerjimizle şarj etmeye başlayacağız.” diye konuştu.

Ay, “Enerji bütün bilim adamlarının üzerinde çalışmış olduğu hatta Ortadoğu’daki bu kaynamadan tutun da dünyadaki savaşların hemen hemen genelde temeli enerjiden kaynaklanmaktadır.” şeklinde konuştu.

Enerjinin bazen bilinçsiz kullanıldığına vurgu yapan Ay, “Maalesef bazen enerji tüketelim derken çevremizde kirletiyoruz. Biz enerjiyi ne yok edebiliriz nede yoktan var edebiliriz. Enerjinin ancak dönüşümü mümkündür. Enerji hemen hemen hayatın her alanında kullanılmaktadır.” diye konuştu.

En büyük enerji kaynağının güneş enerjisi olduğunu dile getiren Ay, bu enerji olmadığında hiçbir enerjinin olamayacağını ifade etti. Ay, çevre kirliliği olmayan kaynağın da güneş olduğunu fakat ülke olarak bu enerjiden tam olarak istifade edilemediğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, konferansın sonunda Doç. Dr. Yusuf Ay’a plaket verdi. (Ramazan Şefkatlı - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com