Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Hilvan'da çiftçilere ağaçlandırma konulu konferans verildi

Hilvan'da çiftçilere ağaçlandırma konulu konferans verildi

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde Kaymakamlık ve Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın ağaçlandırma çalışmaları kapsamında yürütülen projelerle ilgili çiftçilere bilgi vermek amacıyla konferans düzenledi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2015 Cumartesi 19:16
Hilvan'da çiftçilere ağaçlandırma konulu konferans verildi

Hilvan Kaymakamlığı ve Ziraat odasının düzenlemiş olduğu özel ağaçlandırma  konulu konferans Ziraat odası Konferans salonunda yapıldı.

Konferansa İlçe Kaymakamı Ahmet Özay, Ziraat odası Başkanı Hikmet İpar, Şanlıurfa Orman İşleri Müdürlüğünden proje Uzmanları ile Mahalle Muhtarları ve Çiftçiler katıldı.

Ayrıca konferansa Ziraat Bankası bölge yöneticisi Burhan Demir can “Tarsim Tarım Sigortası” ile ilgili bilgi verirken, Hilvan Ziraat Bankası yetkilileri ise tarımsal krediler ile ilgili bilgiler sundu.

Hilvan’da fıstık  ve badem ekimii uygulaması hakkında bilgiler verilen Konferansta bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Ahmet Özay, Uygulanan ve uygulamasına devam edilecek olan İpek Böceği Kozası ile ilgili, direk anıza dikim makinesi alımı, Kinoa tahıl ürününün üretimi ve GAP İdaresi Başkanlığı’na sunulmuş olan Fıstık ve Badem projelerinden söz ederek, bu projelerin  Hilvan’a sağlayacağı faydalara değindi.

Konferansa katılan köy Muhtarları ve Çiftçiler, konferansın faydalı ve verimli geçtiğini dile getirerek, böyle bir çalışmanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini sundular.  (Ramazan Şefkatlı- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com