Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Hilvan'da bayan kursiyerlere girişimcilik sertifikası verildi

Hilvan'da bayan kursiyerlere girişimcilik sertifikası verildi

Hilvan Belediyesinin organizasyonunu finanse ettiği KOSGEB girişimcilik eğitimi kursu sona erdi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2015 Çarşamba 23:40
Hilvan'da bayan kursiyerlere girişimcilik sertifikası verildi

İşsizliğin önüne geçmek ve iştihdamı yaratmak amacıyla Hilvan Belediyesi ile KOSGEB işbirliği ortaklığıyla düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi kursuna katılan 60 kişi kursiyer verilen kursun ardından sertifika aldı.

İş istihdamı yaratmak, kalifiye elemanların göçünü engellemek ve özellikle üretime dayalı iş imkanı sağlamak amacıyla verilen kurslarla bölgesel kalkınmanın hedeflendiğini ifade eden belediye başkanı Aslan Ali Bayık, önümüzdeki yaz döneminde de bu tür kursların devam edeceğini ifade etti.

Harran Üniversitesi Bölge Kalkınma Uzmanı Rafet Yılmazoğlu tarafından verilen uygulamalı eğitim kurslarından faydalanan ve sertifika alan kursiyerlere KOSGEB tarafından 30 bin liraya kadar hibe desteği sağlanıyor. Sektörel üretime dayalı iş kurmak isteyen girişimci bayanlara % 80, erkeklere ise % 70'e kadar 2 yıl ön ödemesiz olan daha yüksek meblağlarda faizsiz kredi imkanı sağlanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com