Reklamı Geç
Advert
Advert

Hilvan'a Yeni Kardeşlik Parkı VİDEO

Geçtiğimiz aylarda Hilvan Belediyesi ile kardeş belediye olan İstanbul Beykoz Belediyesi, Hilvan'a kardeşlik parkı yaptırıyor.

Hilvan'a Yeni Kardeşlik Parkı VİDEO
Hilvan'a Yeni Kardeşlik Parkı VİDEO

Bir süre önce belediye meclis üyeleri ile birlikte Hilvan'a gelerek Hilvan Belediyesi ile kardeş belediye olan İstanbul Beykoz Belediyesi Hilvan'ın Bağlar Mahallesinde 1673 metrekare alan üzerinde kardeşlik parkı inşa ediyor.

 

 

Başlatılan hummalı çalışmalarla yapımı devam eden parkla ilgili açıklama yapan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık şöyle konuştu:

 

2009 yılından bu yana Hilvan'a yapılan hizmetlerin dışında, sosyal belediyecilik alanında da Hilvan'ın adını duyurmaya çalıştık. Bu kapsamda 2011 yılında Bursa Yıldırım, 2012 yılında İstanbul Bağcılar ve ardından da İstanbul Beykoz Belediyesi ile kardeş belediye olduk. Teknik olarak bilgi alışverişinin yanı sıra topluma hizmet amaçlı projeleri de paylaşmakla beraber sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ve iki toplumun birbirini tanıyıp kaynaşması bakımından önemli olan bir adımı daha atmış oluyoruz" dedi.

 

Barış sürecinin önemine de değinen Bayık:

 

Sayın Başbakanımız tarafından başlatılmış olan barış süreciyle beraber Beykoz Belediyesinin bölgemizde Hilvan Belediyesini kardeş belediye seçmesi dış güçler tarafından ayrıştırılmak istenen iki kardeş toplumun birbirini tanıyıp kaynaşması açısından oldukça önemlidir.  İlçemiz Bağlar Mahallesinde yapılan Kardeşlik parkının yapılmasında emeği geçen Beykoz Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek'e ve belediye meclis üyelerine şahsım ve bütün Hilvanlı hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Hilvan'ımıza hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi