Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Hilvan’a içme suyu müjdesi

Hilvan’a içme suyu müjdesi

30 yıldır özellikle yaz aylarında içme suyu sorunu yaşayan Hilvan İlçesi’nin su sorunu Atatürk Barajından getirilecek su ve kurulacak arıtma tesisiyle birlikte son buluyor.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2012 Perşembe 16:49
Hilvan’a içme suyu müjdesi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in 400 Projesi arasında da yer alan Hilvan İlçesi’ne içme suyu ihtiyacının karşılanması ve arıtma tesisi kurulması için çalışmalar daha önceden başlamıştı. Ancak, Devlet Su İşleri tarafından gerçekleştirilecek projenin ortaya çıkan ödenek sıkıntısını Vali Celalettin Güvenç ve Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ın dün görüştüğü Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz çözdü.Adıyaman’a gitmek üzere dün uçakla Şanlıurfa GAP Hava Limanına Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ile birlikte gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı Şanlıurfa Valisi Celaletin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe, Adıyaman Valisi Ramazan Sodan Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu karşıladı.Karşılamanın ardından Vali Celalettin Güvenç ve Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık bir süre Hilvan’ın içme suyu ile ilgili projesini anlatarak Bakan Yılmaz’dan destek istedi. Bakan Yılmaz, projenin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan ödenek ek bütçeden verileceği müjdesini Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’a iletti.Projesi tamamlanan ve DSİ tarafından Hilvan Uluyazı Köyü’ndeki Atatürk Barajı Gölü’nden alınacak olan su 14 kilometrelik yaşa hattıyla kurulacak olan arıtma tesisine ve oradan da ilçeye verilecek. Önümüzdeki hafta yapılacak olan ihaleyle inşaat çalışmalarının yapılacağı su projesinin 7-8 ayda tamamlanarak Hilvan’ın su sıkıntısının giderileceği bildirildi.Öte yandan Vali Güvenç ve beraberindekilerin karşıladığı Bakan Yılmaz, karayoluyla Adıyaman’a geçti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com