Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Hilvan’a Endüstri Meslek Lisesi Müjdesi

Hilvan’a Endüstri Meslek Lisesi Müjdesi

Geçtiğimiz hafta bir dizi tesisin açılışını yapmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra beraberinde gelen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Hilvan’a Endüstri Meslek Lisesi sözü verdi.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2013 Cuma 11:03
Hilvan’a Endüstri Meslek Lisesi Müjdesi

Urfa Avm City de gerçekleşen toplantıda konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık her zaman olduğu gibi Hilvan’ın eğitim sorunlarını ve b konudaki eksikliklerin giderilmesindeki önemin altını çizdi. Bayık yaptığı konuşmada Hilvan’da tarımsal sulamanın olmayışının sonuçlarından eğitimde geri kalındığını belirtti.

Dinçer’den Meslek Lisesi Sözü

Salonda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e ayrıca Hilvan’ın eğitim sorunlarını anlatan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, ilçedeki eğitim şartlarının en ivedi bir şekilde iyileştirilmesi gerektiğini Bakan Ömer Dinçer’e anlattı.

Hilvan’da düz ve gündüz eğitim veren tek bir lisenin olduğunu bunun da hem yetersiz ve hem de mesleki konuda fayda sağlamadığını bunun neticesinde de Hilvan’da yaşayan gençlerin meslek sahibi olma konusunda gerekli altyapıya sahip olmadıklarını anlatan Bayık Bakan Ömer Dinçer’den Endüstri Meslek Lisesi sözü almayı başardı.

Görüşmeden sonra açıklama yapan Aslan Ali Bayık, Hilvan her konuda ihmal edilmiş olarak görünse de belediye başkanı ve AK Parti ilçe teşkilatı olarak şimdiye kadar ihmallerden kaynaklanan farkları kapatma çabasındayız. Özellikle gençlerimizin meslek sahibi olması konusunda elimizden gelenin daha ötesinde çaba sarf ediyoruz. Bu vesileyle Hilvan’da eksikliğini büyük ölçüde hissettiğimiz Endüstri Meslek Lisesinin sözünü Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer Dinçer’den söz aldık. Hilvan’a şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com