Advert
Advert
Advert

Hilvan Selam-Der Yasin Börü ve arkadaşlarını andı

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde faaliyet yürüten Selam-Der, geçen yıl 6-7 Ekim saldırılarında katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarını düzenlediği programla andı.

Hilvan Selam-Der Yasin Börü ve arkadaşlarını andı
Hilvan Selam-Der Yasin Börü ve arkadaşlarını andı

Hilvan’da faaliyetlerde bulunan Selam-Der, geçen yıl 6-7 Ekim’de PKK/HDP’lilerin saldırısıyla canice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarını yâd etti.

Dernek binasında gerçekleştirilen anma programında bir konuşma yapan İTTİHAD’UL ULEMA üyelerinden Mehmet Emin Baytar, Kobani saldırılarının küresel emperyalizmin bir projesi olduğuna dikkat çekti.

PKK’nin bölgede kendi düşüncesini dayatmak için hiçbir saldırıdan kaçınmadığını söyleyen Mehmet Emin Hoca, “6-7 Ekim olayları esnasında camiler, medreseler, Kur’an Kursları, sakallı insanlar ve tesettürlü kadınlar hedef gösterildi. Bölgede dindar insanlar ile İslami kuruluşları hedef gösterenler, bir algı oluşturarak bu insanların katledilmesine yol açtılar.” dedi.

“Yasin Börü ve arkadaşları birer Habib-i Neccar idi”

Konuşmasında, ‘Karye’ halkını Hakk’a davet etmek için bu şehre giden ve yine şehir halkı tarafından şehit edilen Habib-i Neccar’ı hatırlatan Mehmet Emin Hoca, Yasin Börü ve arkadaşlarının da birer Habib-i Neccar olduğunu söyledi.  

Yasin Börü ve arkadaşların şehadetinin İslami camiaları bir araya getirdiğini ifade eden Mehmet Emin Hoca gençlere seslenerek, “Allah’ın dinini ikamet etmek için canımız pahasına da olsa Yasinlerin yolunu sürdürelim. Bu kutlu davayı sonraki nesillere aktarmak için gereken tüm çabayı gösterelim.” şeklinde konuştu.

Mehmet Emin Hoca konuşmasının ardından yaptığı duayla program son buldu.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu