Advert
Advert
Advert

Hilvan Şantiyeye Gibi‏

Hilvan Belediyesi tarafından başlatılan altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Hilvan Şantiyeye Gibi‏
Hilvan Şantiyeye Gibi‏

 

2012 yılı içerisinde başlayan içme suyu şebeke yenileme çalışmaları aralıksız devam ederken, kanalizasyon ve yağmur drenaj çalışmaları da aynı şekilde sürdürülüyor. Çalışmaların yapıldığı Yeni Mahalle büyük bir şantiye alanını andırıyor.

Alt yapı çalışmaları biten bölgelerde ise kilitli taş döşeniyor. Çalışmaları her gün yerinde inceleyen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Hilvan’ı büyük bir şantiyeye benzeterek “ İlçe genelinde kazı çalışmaları var. Bir yandan 110 kilometrelik İçme suyu şebekesi yenileme çalışmaları devam ederken öte yandan 86 kilometrelik kanalizasyon ve 17 kilometrelik yağmur drenajı çalışmalarını sürdürüyoruz. Altyapısı bitten Yeni Mahalle 75. Yıl Caddesinin tamamı kazılıyor. Zemin tesviye çalışmaları var. Akabinde kilitli taş döşenecek” dedi.

Yapılan çalışmalar nedeniyle vatandaşın çamurla mücadele ettiğini ifade eden Bayık “ Çalışmalar nedeniyle bütün sokaklar kazıldı. Mevsim şartlarına göre ister istemez kazı alanları çamurlu hale geliyor. Bunun farkındayız, fakat vatandaşın daha fazla mağdur olmaması için de ayrıca gereken yerlerde silme yapıyor ve çok acil ihtiyaç olan yerlere de stabilize malzemeyle duruma müdahale ediyoruz. İnşallah sene sonuna kadar Hilvan’ın tamamı alt ve üst yapısıyla bitmiş duruma gelecektir. Hilvanlı hemşerilerim çok büyük sıkıntılar çekti. Bu sıkıntıların bitmesine çok az kaldı” dedi.

Hilvan Şantiye Aslan Ali Bayık Hilvan Belediye drenaj 2012 yılı şanlıurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu