Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hilvan İHL'de 'Doğruluk ve Dürüstlük' konferansı

Hilvan İHL'de 'Doğruluk ve Dürüstlük' konferansı

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde İmam Hatipli öğrencilere YÖNELİK Değerler Eğitimi Kapsamında 'Doğruluk ve Dürüstlük' konulu konferans verildi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2015 Cumartesi 09:55
Hilvan İHL'de  'Doğruluk ve Dürüstlük' konferansı

Hilvan’da Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Huzeyfe El Hatip katıldı.

Saat 10.00’da başlayan Konferansa, Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut ve okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Okulda yapılan konferansta aslen Filistinli olan Huzeyfa El Hatip’in konuşmasını Hilvan Tillo Medresesi Müderrisi Ubeydullah Kaya tercüme etti. Doğruluk ve dürüstlük konusunu ele alan  Yar. Doç. Dr. El Hatip: “Allah bizi İslam diniyle şereflendirdiği için çok mutluyuz. Allah bize bu yolu göstermiş ve bu yolda yapılması gerekenleri Efendimiz (sav) Hadis-i Şerifte şöyle bildirmiştir: ‘İman ettim dedikten sonra dosdoğru ol’ Böyle olmak lazımdır. ” dedi.

 

Yar. Doç. Dr. El Hatip: “Allah’ın o istediği dosdoğru kullar olmadığımız için önce küçük günahlara ve daha sonra büyük günahlara bulaşıyoruz. Küçük günahlar büyüyerek  insanları küfre kadar götürebilir.” diye konuştu.

Küçük günahları işleyenlerin yavaş yavaş kalpleri ölüme doğru götürdüğünü bu nedenle gafletten kurtulmanın tek yolunun küçük günahları terk etmekle mümkün olabileceğini belirtti. Hatip:”Gaflet  insanı dosdoğru yoldan ayırır  ve dünyevi olarak bir makam sahibi olduğunda insanı önce kibirlendirir. Daha sonra ise İslam’dan uzaklaştırarak gaflete düşürüp Allah’tan uzaklaştırır.” İfadelerini kullandı.

Konferans Cihat Diler adlı İmam Hatip öğrencisinin okuduğu dua ile sonlandırılırken, Anadolu İmam Hatip Lisesi  adına Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, İmam Hatip Mezunları Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Hilim-Der) adına ise Mehmet Altun tarfından,   Doç. Dr. Huzeyfe El Hatip’e plaketler verildi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com