Advert
Advert
Advert

Hilvan Bursa kardeşliği -VİDEO-

Hilvan Bursa kardeşliği -VİDEO-
Hilvan Bursa kardeşliği -VİDEO-

Hilvan Belediyesi ile Bursa merkez ilçe Yıldırım Belediyesi kardeş belediye oldu. Pazar günü Bursaspor ile Şanlıurfaspor arasında oynanan dostluk maçı için Şanlıurfa’ya gelen Bursa merkez ilçe Yıldırım Belediyesi Başkanı Özgen Keskin ile Hilvan Belediye başkanı Aslan Ali Bayık bir araya geldiler.

 

Hilvan Belediye başkanı Aslan Ali Bayık, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Bıdık,  Şeyhmus Göçmen ve Nusrettin Esen Bursa’dan gelen heyeti havaalanında karşıladılar. Ardından beraber Şanlıurfa’ya geçen kardeş belediye başkanları El Ruha oteline geçtiler.

 

Hilvan Belediyesini meclis kararı ile kardeş belediye seçen Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin beraberinde getirdiği ve üzerinde “HİLVAN YILDIRIM 63 yazılı yeşil beyaz formayı Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’a hediye etti. Ardından ortak bir basın açıklaması yapan belediye başkanları “Yıldırım ile Hilvan arasında bir kardeşlik ve dostluk köprüsü kurduk. Bundan sonra, sosyal, kültürel, sanat, turizm ve spor alanında faaliyetlerde bunarak ortak projeler geliştireceğiz. Bununla birlikte teknik, idari araç-gereç, makine ve techizat bakımından da yardımlaşarak belediyecilik hizmetlerini birlikte geliştireceğiz” dediler.

 

Kardeş belediye olan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve beraberindeki heyeti Şanlıurfa’nın tarihi mekânlarını gezdirerek Şanlıurfa’nın tarihi dokusunu ve yerel lezzetlerini tattırdı.

 

Şanlıurfaspor ve Bursaspor’un gerçekleştirdiği dostluk maçı için Şanlıurfa’ya gelen Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin Şanlıurfa’dan ayrılmadan önce Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ı ve yardımcılarını dostluk ve kardeşliklerini pekiştirmek amacıyla Yıldırım’a davet ederek Hilvanlılara selam gönderdi.

 

HABERİN VİDEOSU

 


Hilvan ve Bursa Yıldırım Belediyeleri Kardeş Oldu balikligol_com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın