Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Hilvan Bursa kardeşliği -VİDEO-

Hilvan Bursa kardeşliği -VİDEO-

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2011 Salı 11:42
Hilvan Bursa kardeşliği -VİDEO-

Hilvan Belediyesi ile Bursa merkez ilçe Yıldırım Belediyesi kardeş belediye oldu. Pazar günü Bursaspor ile Şanlıurfaspor arasında oynanan dostluk maçı için Şanlıurfa’ya gelen Bursa merkez ilçe Yıldırım Belediyesi Başkanı Özgen Keskin ile Hilvan Belediye başkanı Aslan Ali Bayık bir araya geldiler.

 

Hilvan Belediye başkanı Aslan Ali Bayık, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Bıdık,  Şeyhmus Göçmen ve Nusrettin Esen Bursa’dan gelen heyeti havaalanında karşıladılar. Ardından beraber Şanlıurfa’ya geçen kardeş belediye başkanları El Ruha oteline geçtiler.

 

Hilvan Belediyesini meclis kararı ile kardeş belediye seçen Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin beraberinde getirdiği ve üzerinde “HİLVAN YILDIRIM 63 yazılı yeşil beyaz formayı Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’a hediye etti. Ardından ortak bir basın açıklaması yapan belediye başkanları “Yıldırım ile Hilvan arasında bir kardeşlik ve dostluk köprüsü kurduk. Bundan sonra, sosyal, kültürel, sanat, turizm ve spor alanında faaliyetlerde bunarak ortak projeler geliştireceğiz. Bununla birlikte teknik, idari araç-gereç, makine ve techizat bakımından da yardımlaşarak belediyecilik hizmetlerini birlikte geliştireceğiz” dediler.

 

Kardeş belediye olan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve beraberindeki heyeti Şanlıurfa’nın tarihi mekânlarını gezdirerek Şanlıurfa’nın tarihi dokusunu ve yerel lezzetlerini tattırdı.

 

Şanlıurfaspor ve Bursaspor’un gerçekleştirdiği dostluk maçı için Şanlıurfa’ya gelen Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin Şanlıurfa’dan ayrılmadan önce Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık’ı ve yardımcılarını dostluk ve kardeşliklerini pekiştirmek amacıyla Yıldırım’a davet ederek Hilvanlılara selam gönderdi.

 

HABERİN VİDEOSU

 


Hilvan ve Bursa Yıldırım Belediyeleri Kardeş Oldu balikligol_com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com