Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Hilvan Belediyesinden Örnek Temizlik Kampanyası

Hilvan Belediyesinden Örnek Temizlik Kampanyası

Hilvan Belediyesinin başlatmış olduğu çevre temizleme kampanyası kapsamında mezarlıklarda Başkan Aslan Ali Bayık’ın startı ile başladı.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2013 Pazar 21:57
Hilvan Belediyesinden Örnek Temizlik Kampanyası

Mezarlıkların içindeki yabancı otların temizlenmesi ve çevre düzenlemesini içeren çalışmaya diyanetten ve halktan büyük destek gördü. Sabah saatlerinde yaklaşık 100 kişilik bir gurupla mezarlığın içindeki yabancı otları temizleyen Hilvan belediye başkanı ve çalışanları ile beraber destek veren Hilvanlılar yaklaşık bir saatlik bir çalışmayla mezarlıkların içindeki yabancı otları temizleye çalıştı.

 

İslam inancına göre temizliğin çok önemli olduğunu vurgulayan ve kampanyaya katılan din görevlileri “ Nasıl ki bir insanın dirisi saygıya layık ise ölüsü de aynı derecede saygıya ve hürmete layıktır. Vefat eden kardeşlerimizin mekânlarının temizliği, düzenliği sağ olan insanlarımızın yerine getirmesi gereken bir görevdir. Ölülerimize ait mekânların temiz tutulması geride kalanların üzerinde bir görevdir. Herkesin ortak malı olan mezarlıkların temizliği sadece devletin yapacağı bir görev olarak anlaşılmamalıdır.

Mezarlıkların temizlenmesi kampanyasına katılan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık “ Temizlik imandandır şiarıyla hareket ederek, diyanet ve sağduyulu vatandaşlar ve çalışanlarımızla beraber bir temizlik hareketine başladık. Özellikle daha önce mezralıklarımız daha önce çok kötü bir durumdaydı. Göreve başladığımız günden beri çevre düzenlemesine itina göstererek bu çerçevede, yakınlarımızın yattığı mezarlıklarımızın çevre düzenlemesine de dikkat ettik. Daha önce kötü durumda olan mezarlıklarımızı adeta birer park haline getirdik” dedi.

 

Kendi geçmişine değer vermeyenin geleceği olmaz diyen Bayık “ Mezralıklarımızın temiz olması dinimiz gereğidir. Bize düşen bu mekânları temiz tutmaktır. Başlattığımız bu çalışmalar bugünle kalmayacak ve ileri ki günlerde de devam edecektir. Kampanyamıza destek veren, Hilvan halkına, diyanete ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nilgün Müjdeci:Türkiye’de bir daha 28 Şubatlar olmayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com