Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Hiçbir şey insanın hayatından önemli değildir"

"Hiçbir şey insanın hayatından önemli değildir"

Batman'da Düşünce ve İnanç Platformu ODTÜ'de namaz kılan öğrencilere yapılan saldırıları kınadı.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2015 Pazar 17:16

Batman’da faaliyet gösteren Düşünce ve İnanç Platformu, Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesinde (OTDÜ) namaz kılan öğrencilere yapılan saldırıları yazılı basın açıklamasıyla kınadı.

Düşünce ve İnanç Platformu sözcüsü Lokman Özkan adına yapılan açıklamada, “Türkiye’nin en önemli bilim merkezlerinden Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Müslüman öğrencilere kampüs içerisinde namaz kıldıkları sırada karşıt görüşlü öğrenciler tarafından yapılan saldırıyı Düşünce ve İnanç Platformu üyeleri olarak kınıyoruz.” denildi.

Açıklamada, üniversitelerde özgür eğitimden, özgür düşünceden ve bilimsellikten dem vuran bazı yapılanmaların kendilerinden olmayan öğrencilere karşı baskı ve şiddet içeren yaklaşımlarda bulunmasının kabul edilemez olduğu vurgulandı.

Bölgede devam eden çatışmalara da değinilen açıklamada, hem ülkenin hem de bölgenin huzuru ve saadeti için çatışmaların bir an önce bitmesi ve özlenen huzur ortamına girilmesi gerektiği belirtildi.

Şehir merkezlerine çekilmek istenen bu çatışmaların hiçbir izahının olmadığı vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hiçbir şey insanın hayatından önemli değildir. Toprağa düşen gencecik fidanların, ölen çocukların, evleri taranıp öldürülen sivil insanların, savaşlarda bile sağlık personeline saldırılmaz iken sağlık personeline saldırmak, sokak ortasında günlerce bekleyen cenazelerin ne bölgemize ne bölge insanına ve ülkemize bir faydası yoktur. Sadece kaos ortamının oluşmasına insanların hayata dair ümitsizliğe kapılmasına ve ülkenin geleceği açıdan kapanamayacak yaraların açılmasına sebep olmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Ortadoğu coğrafyasında ülkemizin karışmasını isteyen ve Türkiye bu mesele ile oyalanırken, emperyalizmin faydasına olmaktan başka bir şey değildir.”  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniye mahallesi’nin trafik çilesi devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com