Advert
Advert
Advert

Hiç denediniz mi? Otobüste bir ayda kaç kitap okunur?

Bir çok insanın her sabah akşam kullanmak zorunda olduğu toplu taşıma araçlarında yolculuk boyunca kitap okursa ayda kaç kitap okur? bu soruyu Eğitimci yazar Mehmet Sarmış gündeme taşıdı...

Hiç denediniz mi? Otobüste bir ayda kaç kitap okunur?
Hiç denediniz mi? Otobüste bir ayda kaç kitap okunur? admin

Kitap okumak yerine otobüste otobüsteki yüzlerce öğrencinin hepsinin elinde telefon, boynunda kulaklık olduğuna içerlenen Eğitimci Yazar Mehmet Sarmış, bir otobüs anısını paylaştığı yazısında toplu taşımayı kullanan öğrencilere her gün gidiş dönüş en az bir saat kitap okusalar ayda bir kaç kitap bitirebileceklerini söyledi.

Eğitimci Yazar sarmış: "Geçen gün otobüsle üniversiteye giderken özellikle baktım, otobüsteki yüzlerce öğrencinin hepsinin elinde telefon, boynunda kulaklık dalıp gitmişler. İçim acıdı. Nümunelik de olsa bir tek kitap okuyanı görmedim. Oysa her gün gidiş dönüş en az bir saat kitap okusalar ayda bir kaç kitap bitirebilirler" dedi.

BELSAN'a çağrı
Şanlıurfa'da böyle bir girişimin yapılması için harekete geçtiğini söyleyen Mehmet Sarmış yazısında: "BELSAN'dan sorumlu Nusret Urmak Beyi arayıp otobüslere bu yönde uyarıcı yazılar asabilir miyiz diye sordum. Sağolsun, her otobüste gösterilmek üzere film hazırlayabileceklerini söyledi. 
Başta üniversite hocalarımız ve öğretmenlerimiz olmak üzere hepimize bu konularda düşen sorumluluklar var. 
Yoksa yazık oluyor." diye uyarıda bulundu.
www.balikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu