Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Herkes üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmelidir"

"Herkes üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmelidir"

Kürdistan coğrafyasında yaşanan savaşı kınayan Eğitim Bir Sen Van Şube başkanı, herkesi, mülteci durumuna düşen Kürtler için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye davet etti.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2014 Perşembe 16:46

Eğitim Bir Sen Van Şubesi, yaptığı basın açıklamasıyla son zamanlarda masum sivillerin ve savunmasız insanların katledilmesini kınadı.

Eğitim Bir Sen Van Şubesi binasında yapılan basın açıklamasını Eğitim Bir Sen Van Şube Sekreteri Fuat Arpa okudu.

Arpa, “Bütün dünya Müslümanlarını acilen Gazze Keşmir’de, Çeçenya’da, Patani’de, Morro'da, Myanmar’da, Doğu Türkistan’da ve Gazze’de olduğu gibi Kürdistan coğrafyasındaki zulümler kıyımlar konusunda daha duyarlı olmalarını acilen temenni ediyoruz. İslami camiaların ve cemaatlerin Ortadoğu'da ABD’nin ve İngiltere’nin dolayısıyla İsrail’in yeni politikalarına hizmet etmekte bir beis görmediklerini izlemek bütün Müslümanları mazlumları, mağdur ve mustazafları derinden yaralamaktadır.” dedi.“Herkes üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmelidir”
Herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğini belirten Arpa, “Ümmet bilinci içindeki tüm İslami cemaatler, sivil toplum kuruluşları, bölgede aktif olan dernekler, insani yardım kuruluşları üzerilerine düşen sorumlulukları derhal yerine getirmelidirler. Sözümüz davasında ciddi olanlar içindir. Çok iyi biliyoruz ki, hibe fonlarından rant devşirmek için sıra bekleyen proje mantıklı sivil toplum kuruluşları sadra şifa olmayacak ve olamayacaklardır.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Kürtçe eğitim ve okul yakma eylemlerine de değinen Arpa, "Son olarak gündem değerlendirmeleri bağlamında şunu da eklemek istiyoruz. Ana dilde eğitim için haklı talepleri desteklediğimiz gibi bölgedeki eğitim kurumlarımızın yakıp yıkılmasını da asla tasvip etmiyoruz.” dedi.    (Hacı Yılmaz - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karargah rahatsız haberinde Genelkurmay'dan açıklama geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com