Advert
Advert
Advert

Herkes Samimiyetini ortaya koymalıdır

Federal Almanya Sosyal Demokrat Partisi Milletvekili Azize Tank, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç'ı ziyaret ederek çözüm süreci hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Herkes Samimiyetini ortaya koymalıdır
Herkes Samimiyetini ortaya koymalıdır

 Federal Almanya Sosyal Demokrat Partisi Milletvekili Azize Tank, son günlerde sıklıkla gündeme gelen ve kimi çevrelerce bitirildiği konuşulan çözüm süreci hakkında görüş alışverişinde bulunmak için AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç’ı makamında ziyaret etti.

Çözüm sürecinde herkesin samimi bir şekilde tavrını ortaya koyması gerektiğini ifade eden Altaç, geçmişte de bölge başta olmamak üzere ülkenin çok acılar çektiğini ve bölge halkının artık bu acıları tekrar yaşamak istemediğine vurgu yaptı.

“Şiddeti kendine rol model olarak alanlar daima kaybetmiştir”

Altaç, “Bizim bu süreçte önceliğimiz 77 milyon vatandaşın huzuru ve güvenidir.  Kim çözüm sürecini sabote ederse bunun vebalini ağır bir şekilde öder.  Yapılacak bütün provakatif eylemlere rağmen kararlığımız devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Bölge halkının yüzde 80’inin çözüm sürecine destek verdiğini ve her kesimin bu yöndeki halkın iradesine saygı duymak zorunda olduğunu belirten Altaç, “Şiddetin ön plana çıkarılması kabul edilebilecek bir durum değil. Şiddeti kendine rol model olarak alanlar daima kaybetmiştir. 6-7 Ekim Tarihlerinde yaşan sokak eylemleri ve yapılan kıyımlar Bölgeye ve Diyarbakır’a yapılan en büyük haksızlıktır. Bu sokak eylemlerde Kobani, siyasete alet edildi. Yapılan duyarlı çağrılar iyi analiz edilebilseydi bu şiddet olayları yaşanmazdı.” diye konuştu.

 “Kimsenin bu şehrin imajını kötülemeye hakkı yoktur.”

Görüşmelerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Federal Almanya Sosyal Demokrat Partisi Milletvekili Azize Tank, Diyarbakır’ın Manevi atmosferinden çok etkilendiklerini, son yaşanan sokak olaylarının ise kendilerini çok üzdüğünü belirterek, “kimsenin bu şehrin imajını kötülemeye hakkı yoktur.” dedi.  (Ali Fidancı – İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali