Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa Büyükşehirden tatlı ikram

Her yıl Bediüzzaman Said Nursi’nin öğrencileri tarafından Dergâh Camiinde yapılan mevlit programı yine on binlerce kişiyi bir araya getirdi. Programa katılarak vatandaşlara tatlı ikramında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Üstadı rahmetle anıyoruz" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehirden tatlı ikram
Şanlıurfa Büyükşehirden tatlı ikramBediüzzaman Said Nursi, Şanlıurfa'da düzenlenen mevlitle bir kez daha anıldı. Nursi'nin öğrencileri tarafından organize edilen mevlit programına Türkiye'nin bir çok ilinden on binlerce kişi katılım gösterdi.
Dergah camiinde düzenlenen programın ardından katılımcılara Büyükşehir Belediyesi tarafından tatlı ikramında bulunuldu. İkramı kendi elleriyle vatandaşlara sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Bediüzzaman Said Nursi'nin Şanlıurfalılarda apayrı bir yeri olduğunu söyledi.
Başkan Çiftçi, "Bediüzzaman ülkemiz için çok önemli bir zat. Bediüzzaman İslamiyetin, insanlığın, vicdanın, hukukun ve adaletin yayılması noktasında hayatı boyunca mücadele göstermiş, ilkelerinden hiç bir zaman taviz vermemiş, bildiği yolda bir çok insanı düşüncesiyle doğru yola iletmiş bir isimdir. Şanlıurfa'da vefat etmek istemiş ve buraya gelerek vefat etmiş. Biz de mevlidi şerifle Bediüzzaman'ı bugün idrak ediyoruz. Rabbim yapılan hayırları kabul etsin. Türkiye'nin dört bir yanından Urfa'ya misafirlerimiz geldi. İyi bir ev sahipliği yapmanın uğraşı içerisindeyiz. İnancımız pekişmesinde, gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında ülkemizin ve topraklarımızın bütünlüğü açısından bizlere ışık olan Bediüzzaman'ı bir kez daha rahmetle anıyoruz" diye konuştu.
Programda Başkan Çiftçi'ye eşlik eden Urfa Valisi Güngör Azim Tuna da, peygamberler şehri Şanlıurfa'da manevi bir buluşmada bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

şaqnlıurfa büyükşehir tatlı ikramı bedüzzaman mevlüdü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik